Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

#100SekundWMuzeum

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu #100SekundWMuzeum.
Wystarczy, że odwiedzisz ulubione muzeum, nagrasz krótki film, wrzucisz go do sieci, a dzięki temu możesz wygrać indywidualne zwiedzanie wybranej instytucji wraz z przewodnikiem i grupą przyjaciół, a także sprzęt elektroniczny do tworzenia własnych wideo.
Jury będzie oceniać nagrane smartfonem i przesłane przez uczestników około półtoraminutowe (umowne 100 sekund) wideo. Filmik powinien przedstawiać emocje i wrażenia z obejrzanych wystaw w polskim lub związanym z Polską zagranicznym muzeum. Konkursowa praca nie musi dotyczyć jedynie muzealnych wnętrz, może również prezentować np. ogrody lub parki, stanowiące nieodłączną część niektórych muzeów.
Wideo należy przesłać na adres e-mailowy: 100sekundwmuzeum@kulturaisport.gov.pl oraz umieścić je na swoim profilu w mediach społecznościowych dodając hashtag #100SekundWMuzeum.
Celem akcji #100SekundWMuzeum jest zachęcenie młodych ludzi do zwiedzania muzeów, poznawania historii i kultury poprzez pokazanie, że dzisiejsze muzea to instytucje atrakcyjne, multimedialne i poprzez nowoczesne technologie w pełni przygotowane na to, by przyjąć młodego człowieka i wprowadzić go w fascynujący świat kultury.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Szczegóły na temat akcji: TUTAJ.