Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

165 urodziny Muzeum – mamy dla Państwa prezent z tej okazji

Muzeum Narodowe w Poznaniu obchodzi w tym roku 165 lecie swojego powstania. Podstawę muzealnej tożsamości wytycza Muzeum Starożytności Polskich i Słowiańskich w Wielkim Księstwie Poznańskim powołane w 1857 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

To jedno z najstarszych i największych  muzeów w Polsce. W swoich różnorodnych, bogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń, wiedzy, trudu i pasji ludzi zbiory te gromadzących, a pośród nich – „klejnoty, godne światowej galerii”.

Muzeum Narodowe w Poznaniu, współtworzące klimat kulturalny Wielkopolski,  dba o uniwersalne i narodowe dziedzictwo kultury i sztuki. Rozumienie świata jest sztuką, dajemy więc pełen obraz, otwierając się na prawdziwy dialog i autentyczny kontakt z odbiorcą. Stworzone w różnych wiekach i czasach, czekając na odwiedzającego muzeum, gotowe dziś, właśnie jemu dostarczyć osobistego, niezastąpionego doświadczenia.

Uroczyste obchody jubileuszowe odbędą się w poniedziałek 28 listopada.

Z okazji urodzin, przez tydzień  – od 30 listopada do 4 grudnia Muzeum Narodowe w Poznaniu zwiedzić będzie można w cenie : 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy. (29 listopada wtorek to dzień bezpłatny)

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu będzie można również zwiedzać od 1 do 4 grudnia w cenie: 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy. 

Z okazji 165 – lecia Muzeum Narodowe w Poznaniu, jak i Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu w dniach od 29 listopada do 4 grudnia będą czynne w następujących godzinach:

wtorek-czwartek             10:00-17:00

piątek                                  11:00-20:00

sobota-niedziela             10:00-17:00

Mamy nadzieję, że jest to najlepsza forma prezentu urodzinowego od muzeum dla jego gości.