Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

ART’SCAPE-ROOM – kolejna odsłona

W obecnej sytuacji, gdy nasze Muzeum przenosi swoją działalność w wirtualny świat, chcemy nie tylko pokazywać i omawiać nasze zbiory, ale wejść z Wami w interakcję. Tęsknimy  za żywym dialogiem z widzem. Stąd nasza propozycja rozrywki „Art’scape room”. W nawiązaniu do tzw. „escape room’ów”, w których uczestnicy, aby wyjść z zamkniętego pokoju, muszą najpierw uporać się z rozwikłaniem różnych zagadek, chcemy byście w czasie, gdy większość z Was być może czuje się uwięziona we własnych domach, podjęli różne twórcze wyzwania. Być może też  okaże  się, że sztuka będzie dla Was formą odskoczni i źródłem  wolności.  By tak się stało, zapraszamy Was do aktywnego włączenia się w zabawę na profilu Muzeum Narodowego na portalu Facebook

Będziemy udostępniać obrazy z kolekcji, do których dołączone będą zadania twórcze lub zagadki. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi pomysłami, efektami Waszej pracy (np. poprzez załączenie zdjęcia) w wydarzeniu na FB Już czekamy na Wasze odpowiedzi TUTAJ!

 

Roman Opałka, Detal 3528-57052, 1965

Odmierzanie czasu nie musi być wcale monotonne, a wręcz przeciwnie –  emocjonujące! Skreślanie dni w formie kresek, liczb, czy w jakikolwiek inny sposób, przybliża do upragnionego celu – np. długo wyczekiwanego spotkania z ukochaną osobą, czy do wolności… Roman Opałka w swoim cyklu „Obrazów liczonych” odmierzał czas ku wieczności, każdy obraz był zindywidualizowanym, intymnym zapisem minionej, drogocennej chwili – detalu życia. Procesowi temu towarzyszyła rejestracja głosu, czy czarnobiałe, portretowe zdjęcie twarzy artysty. Obrazy („detale”) Opałki, są swoistym dziennikiem artysty. Niech to będzie inspiracją dla Was, pomyślcie – za czym tęsknicie i w jaki nietypowy sposób będziecie odmierzać czas do osiagnięcia obiektu Waszej tęsknoty. Jak zawsze podzielcie się swoimi pomysłami – efektami swojej pracy w komentarzu pod tym postem.