Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Bez kategorii

ART’SCAPE-ROOM – zapraszamy do udziału w akcji

W obecnej sytuacji, gdy nasze Muzeum przenosi swoją działalność w wirtualny świat, chcemy nie tylko pokazywać i omawiać nasze zbiory, ale wejść z Wami w interakcję. Tęsknimy  za żywym dialogiem z widzem. Stąd nasza propozycja rozrywki „Art’scape room”. W nawiązaniu do tzw. „escape room’ów”, w których uczestnicy, aby wyjść z zamkniętego pokoju, muszą najpierw uporać się z rozwikłaniem różnych zagadek, chcemy byście w czasie, gdy większość z Was być może czuje się uwięziona we własnych domach, podjęli różne twórcze wyzwania. Być może też  okaże  się, że sztuka będzie dla Was formą odskoczni i źródłem  wolności.  By tak się stało, zapraszamy Was do aktywnego włączenia się w zabawę na profilu Muzeum Narodowego na portalu Facebook

Będziemy udostępniać obrazy z kolekcji, do których dołączone będą zadania twórcze lub zagadki. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi pomysłami, efektami Waszej pracy (np. poprzez załączenie zdjęcia)  pod każdym taki postem. Już czekamy na Wasze odpowiedzi! Pierwszym obrazem, który udostępniliśmy jest dzieło:

Kobieta przy oknie, ok. 1910, Odo Dobrowolskiego.

Inaczej patrzy się w niebo, leżąc na polanie, inaczej wtedy, gdy ogląda się je z małego okna na piętrze, z zamkniętego wnętrza (…), a widok z okna jest jedynym światem, jaki mamy do dyspozycji (Virginia Woolf, O chorowaniu, przeł. M.Heydel, Wołowiec 2010, s.20)

Czas, który przeżywamy jest niewątpliwie dla nas wszystkich trudny, zwłaszcza kiedy za oknem ożywcza wiosna, a zakazy coraz to bardziej restrykcyjne. Choć nie możemy w pełni korzystać z uroków tej pięknej pory roku, to przecież możemy, śladem wielu twórców, których zły stan zdrowia nie pozwalał na malowanie w plenerze, uwiecznić ją widoczną zza naszego okna! Każdy widok będzie przecież unikatowy…Co widzicie zza okna swojego domu? Zapraszamy do pracy twórczej i dzielenia się nią w komentarzach – w dowolnej formie (pisanej, malowanej, rysowanej, fotograficznej, etc.). Może dla z wielu z Was będzie to pierwszy kontakt ze sztuką po wielu latach, sposób na dobrą zabawę, a może ktoś odkryje w sobie talent, nową pasję? Czekamy z ciekawością na Wasze komentarze na Facebooku!