Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

Edukacja w muzeum powraca!

Ruszamy z nowym sezonem! Przez ostatnie pół roku staraliśmy się być z Wami przez Facebooka, YouTube’a, czy za pośrednictwem zamieszczonych w galerii QR-kodów (nadal polecamy!) Jednak żywy kontakt z publicznością jest nie do zastąpienia – dlatego po przymusowej przerwie zapraszamy ponownie na spotkania ze sztuką.
Co nas czeka w tym sezonie? Wraca Świat obrazów i comiesięczne wykłady, podczas których nadal penetrować będziemy nieodkryte przed publicznością zakamarki muzealnych magazynów. W ramach „Piątkowych spacerów” na okres jesienno-zimowy proponujemy ciekawy (i nieraz kontrowersyjny) temat Mistrzowie i uczniowie w oparciu o najsłynniejsze nazwiska sztuki polskiej.

ZMIANY…
Szykują się również zmiany… Dawny Minikurs rysunku i malarstwa, po lekkim „liftingu”, zyskuje nową formułę i zmienia swoją nazwę na Warsztaty interdyscyplinarne. Zajęcia Muzealnej Akademii Dziecięcej stracą tymczasowo swój charakter warsztatowy, a zamienią się w grę rodzinną.

PANDEMIA!
Nowe okoliczności tego roku wiążą się niestety z nowymi zasadami obecności i uczestnictwa w wydarzeniach Muzeum – przewidujemy, że zasady te mogą obowiązywać co najmniej do końca roku 2020. Niezależnie od charakteru Waszej obecności (czy to indywidualne zwiedzanie, czy udział w wydarzeniu/zajęciach) musimy prosić Was o:
– dezynfekcję rąk i noszenie MASECZKI (lub przyłbicy) przez cały czas przebywania na terenie Muzeum
– zachowanie ODLEGŁOŚCI uwzględniającej zasadę społecznego dystansu (zarówno na oprowadzaniach na stojąco, jak i na wykładach na siedząco), oraz uszanowanie faktu, że w mniejszych pomieszczeniach może się znajdować znacznie mniejsza liczba osób.

– ZAPISY NA WSZYSTKIE zajęcia (telefoniczne: 61 85 68 136). Liczba uczestników wydarzeń musi być ograniczona, dlatego we wszystkich wydarzeniach uczestniczą wyłącznie osoby zapisane na listę. W trosce o zdrowie nas wszystkich, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, a także o wyrozumiałość w sytuacji, gdy pandemiczne zasady nie pozwolą nam obsłużyć wszystkich zainteresowanych!
– ponadto: wszelkie lekcje muzealne / zajęcia dedykowane dzieciom jesteśmy zmuszeni tymczasowo realizować BEZ WARSZTATÓW plastycznych, zrezygnujemy również z udostępniania dzieciom PODUSZEK i REKWIZYTÓW.

ZAWIESZONE…
Kilka z naszych cykli – Z maluchem w muzeum, Sito sztuki i Do pięciu razy sztuka! – oraz ofertę Urodzin w muzeum i Walizek Muzealnych Tropicieli musimy tymczasowo zawiesić (ze względu na niemożliwość przeprowadzenia zajęć według bezpiecznego dla wszystkich rygoru). Mamy jednak nadzieję, że i te spotkania wrócą jak najszybciej!

Zapraszamy na wrześniowe zajęcia:

19 września – Muzealna Akademia Dziecięca 

19 września – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Czarno na białym w kolorze. 

25 września – Piątkowe spacery – Odrzucić Matejkę – być jak Matejko

26 września – Świat obrazów – Anton Romako, Włoszka, ok. 1857–1874