Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

Ręko-Dzieło dla Ukrainy

Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez działające przy naszym muzeum Stowarzyszenie ,,Otwarci na Sztukę”.

KIERMASZ DLA PRACOWNIKÓW I PRZYJACIÓŁ MUZEUM NARODOWEGO W POZNANIU

Piątek, 25.03.2022r., godz. 10.00 – 15.00

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Otwarci na Sztukę

Tytuł wydarzenia: Ręko – DZIEŁO dla Ukrainy

Miejsce wydarzenia: p. 28 w budynku MNP, Poznań, wejście od ul. Ludgardy

Opis wydarzenia:

Kiermasz ma na celu zebranie środków finansowych na wsparcie mieszkańców Ukrainy dotkniętych agresją rosyjską. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie wpłacony na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Prosimy pracowników MNP oraz osoby z naszego kręgu przyjaciół-artystów o dostarczenie do dnia 24 marca, do p. 28 w budynku Gmachu Głównego, (wejście od ul. Ludgardy) w godz. 9.00-15.00, wykonany przez siebie przedmiot, rękodzieło, wytwór własny, który osobiście wycenicie i podarujecie na kiermasz.

W dniu 25 marca, każdy pracownik MNP oraz osoby zaprzyjaźnione z MNP będą mogły przyjść i zakupić wybrane przez siebie „dzieło”, w cenie sugerowanej lub wyższej, jako wkład w pomoc finansową dla poszkodowanych w wojnie Ukraińców.

W pokoju 28, kiermasz będzie prowadzony przez członków Stowarzyszenia Otwarci na Sztukę, będących organizatorami kiermaszu: Andrzej Urbanowicz – pomysłodawca, Katarzyna Trawińska, Marzena Prusińska, Wojciech Jenerałek, Justyna Żarczyńska, Paweł Napierała, Katarzyna Sinoracka.

Będą zachowane wymogi sanitarne: maseczka na twarzy.

Prosimy serdecznie o zaangażowanie się w tworzenie własnego DZIEŁA na kiermasz! Każdy rodzaj daru jest cenny… bezcenny. Chcemy POMÓC mieszkańcom Ukrainy w takiej formie, jaka będzie najbardziej potrzebna w danym momencie, a wierzymy, że polskie organizacje humanitarne najlepiej znają potrzeby pokrzywdzonych w tej bezlitosnej wojnie.

Zbiórkę prowadzimy także na portalu siepomaga.pl. pod egidą PAH. Link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/reko-dzielo

Telefon kontaktowy:

Katarzyna Trawińska 725 270 096

Marzena Prusińska: 504 343 648

Muzeum Narodowe w Poznaniu