Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

Sierpniowe wieczory w muzeum

Wieczór w muzeum? Czy to nie brzmi kusząco?
Dlatego w sierpniowy tydzień od 23 do 27 sierpnia poznańskie oddziały naszego muzeum czynne będą od godz. 11:00 do 20:00! Rozgrzane latem miasto kusi kawiarnianymi ogródkami a muzeum  kusi wystawami.

Zapraszamy zatem do Galerii Malarstwa i Rzeźby na wystawę „Awangardzistka Maria Nicz – Borowiakowa” aby zobaczyć dzieła wybitnej artystki dwudziestolecia międzywojennego – narodziny  nowoczesności w sztuce polskiej.

W Muzeum Sztuk Użytkowych zapraszamy na wystawę „Rama do obrazu”. Tym razem reflektor uwagi skierowany jest przewrotnie na ramy okalające dzieła. W istocie mogą być one dziełem samym w sobie! Zobaczyć można ramy z różnych epok historycznych, dodające splendoru obrazom, ale również te osierocone z dzieł, będące oprawą luster, czy czekające na wypełnienie, zachwycające swoim kunsztem i urodą.

25 i 26 sierpnia o godzinie 18.00 kuratorka wystawy Agnieszka Kunicka – Goldfinger oprowadzać będzie po wystawie, przybliżając zagadnienia konserwacji ram.

Ponadto nieustająco zachęcamy do odwiedzenia naszych stałych ekspozycji, również w Muzeum Instrumentów Muzycznych  i Wielkopolskim Muzeum Wojskowym!