Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Archiwum

Świat obrazów w najbliższą sobotę wyjątkowo dwa razy o godz. 11:00 i powtórka o godz. 13:00

Od piątku do niedzieli  pokazujemy  obrazy Zdzisława Beksińskiego z kolekcji MNP.
W jesiennej aurze wybrzmi mocne i wizjonerskie malarstwo Zdzisława Beksińskiego.
Weekend 15-17 listopada stanie się wyjątkową okazją do podziwiania dzieł tego niezwykłego malarza w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Cztery obrazy jego autorstwa: ,,Obraz XIII. Głowy” z 1968 roku, ,,Obraz XII. Akt” z 1969, ,,TS” z 1986 i ,,AO” z roku 1987 będzie można zobaczyć na ekspozycji stałej przez cały weekend w godzinach otwarcia Muzeum.
Podczas sobotniego wykładu z cyklu Świat obrazów sylwetkę i twórczość Zdzisława Beksińskiego zaprezentuje Wiesław Banach – dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Historyk sztuki i znawca twórczości słynnego malarza, ale także wieloletni przyjaciel domu Beksińskich. W jego kontaktach z artystą przeplatały się sprawy zawodowe z osobistymi, a Muzeum w Sanoku stało się spadkobiercą twórczości Beksińskiego i posiada największą kolekcję jego prac.
Ze względu na duże zainteresowanie wykład zostanie powtórzony o godzinie 13.00!
Na spotkanie Świat obrazów – wstęp wolny!

Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem proponujemy powtórkę wykładu ,,Świat obrazów” o godzinie 13:00 w sobotę. Zatem wykładu Wiesława Banacha będzie można posłuchać dwa razy tego dnia o godz. 11:00 i 13:00!

Informacje o spotkaniu tutaj