Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Wydarzenia i wystawy

Drugi spacer po mieście śladami artystów ze Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich „Plastyka”

Data

23 kwietnia

godz. 12:00
Prowadzenie: dr Jarosław Mulczyński

Zbiórka przed II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matejki 8/10 w Poznaniu
Wydarzenia i wystawy

Drugi spacer po mieście śladami artystów ze Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich „Plastyka”

Drugi spacer po mieście śladami artystów ze Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich „Plastyka” – tym razem kurator trwającej w Muzeum Narodowym w Poznaniu wystawy proponuje spacer po Łazarzu.
Atrakcyjność tej części miasta, z okazałą zabudową mieszkalną, podkreślało położenie wśród zieleni, niedaleko parku Wilsona, okolicznych pól i łąk oraz Wzgórza św. Łazarza (parku Kasprowicza), a dodatkowym czynnikiem sprzyjającym zamieszkaniu na Łazarzu była bliskość centrum miasta.
Podczas spaceru kurator wystawy opowie o kilku pracowniach-atelier na Łazarzu, o tym czy artyści malowali tę część miasta oraz wskaże gdzie pracowali i mieszkali członkowie „Plastyki”. Nie zdradzając jednak planowanej trasy, wskazać można jedno miejsce szczególne – jest nim kamienica, w której mieszkał kilka lat Leon Wyczółkowski. Ten wybitny artysta nie należał wprawdzie do „Plastyki”, lecz gościł u siebie jej członków. Co więcej, zachowały się wspomnienia tych wizyt…
Dr Jarosław Mulczyński zaprasza w sobotę 23 kwietnia 2022 r. Zbiórka w południe przed II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matejki 8/10 w Poznaniu.
Zapisy tel. 61 85 68 136 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wydarzenia i wystawy