Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Zawieszone - Do 5 razy sztuka!
[:pl]Nowy cykl powstał z myślą o dorosłych osobach z niepełnosprawnością intelektualną jako aktywnych odbiorcach kultury. Poprzez nową propozycję chcemy odpowiedzieć na potrzebę uczestnictwa w kulturze, potrzebę jej współtworzenia przez możliwość swo-bodnego odbioru i twórczego dialogu. Edukacja kulturalna w środowisku osób z niepełnosprawnością nie musi być sferą wypartą lub fikcyjną. Chcemy zlikwidować bariery tak, aby kontakt ze sztuką stał się przede wszystkim odpowiedzią na – właściwą każdemu człowiekowi – potrzebę przeżyć estetycznych i zmysłowych, radości i afirmacji, sprawczości i przygody.[:]
Wydarzenia i wystawy

Dyktatorzy mody dawniej i dziś

Data

8 lutego

godz. 12.00
czas trwania: ok. 75 min

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Magdalena Chołuj / Stowarzyszenie na Tak,
Zuzanna Sokołowska / MNP

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

Dyktatorzy mody dawniej i dziś

Bilety
Bilety
koszt udziału
12 zł

Zajęcia z przymierzankami i refleksją nad tym, że dawna moda była piękna, ale nie zawsze godna pozazdroszczenia. Porozmawiamy o ubraniach, które zdradzają nam tajemnice o człowieku: jego płci, pochodzeniu, zamożności czy nawet charakterze…

Podczas warsztatu artystycznego poznamy starosłowiańską tradycję tworzenia Ziarnuszek, Motanek. Za pomocą różnorodnych materiałów przeniesiemy się w świat sztuki, aby dać upust naszej kreatywności, a rozmaitość faktur pozwoli naszym artystom na większe doświadczania sensoryczne.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Cykl warsztatów adresowany jest do osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Cykl obejmuje pięć spotkań, które odbywać się będą od października do czerwca w wybrane soboty (wg harmonogramu) o godz. 12.00.
Zajęcia koncentrują się zawsze wokół wybranego tematu, a ich formuła stwarza okazję zarówno do zwiedzenia poznańskiej galerii, jak i do wyzwań artystycznych.

Zasadnicze części zajęć to:
• wizyta w przestrzeniach galerii, ok. 35 min – przedstawienie kilku dzieł sztuki, rozmowa przeplatana działaniami aktywizującymi (np. stymulacja wrażeń sensorycznych, zastosowanie rekwizytów, pantomima)
• warsztat plastyczny w sali edukacyjnej, ok. 40 min – zadanie o charakterze twórczym w oparciu o doświadczanie różnorodnych środków artystycznych

KOSZTY

Udział w zajęciach jest płatny: 12 zł (cena obejmuje materiały plastyczne); opiekunowie – wstęp bezpłatny

REZERWACJE

Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy.
W zgłoszeniu prosimy podać:
– imię, nazwisko, wiek
– stopień/rodzaj niepełnosprawności
– ewentualnie szczegółowe informacje praktyczne – dotyczące np. sposobu przemieszczania się (wózek inwalidzki), komunikacji (komunikacja alternatywna)
– obecność opiekuna/osoby towarzyszącej
Obecność opiekuna jest obowiązkowa (ze względu na dużą grupę i indywidualne potrzeby każdego z uczestników).

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: zniepelnosprawnoscia@mnp.art.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.30.

+ 48 61 85 68 157