Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Świat obrazów
[:pl]To cykl wykładów o wieloletniej tradycji, mający na celu prezentację dzieł z kolekcji Muzeum. Adresowany przede wszystkim do widzów dorosłych, jest również otwarty dla młodzieży. Wykłady odbywają się zawsze w przestrzeni galerii, a głównym bohaterem każdego spotkania jest zwykle jeden obiekt. Poprzez omówienie wybranych dzieł, każdego roku widzowie poznają inną część zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu. Głównym założeniem cyklu jest to, by muzealne obiekty zaczęły funkcjonować w szerszym ujęciu. Zapraszani goście oraz pracownicy Muzeum w czasie godzinnego wykładu przybliżają publiczności wybrane obrazy i rzeźby, odkrywając równocześnie ich związki z życiem twórców, z kulturą i problemami danej epoki.[:]
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Emilio Vedova, Aggressivita 1951, S.C., 1951

Data

20 czerwca

godz. 11.00
czas trwania: 60-90 min

wykład: prof. UAM dr hab. Michał Haake, Instytut Historii Sztuki UAM

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Emilio Vedova, Aggressivita 1951, S.C., 1951

sobota
wstęp wolny

W sezonie 2019/2020 zapraszamy na nową odsłonę cyklu Świat obrazów. Hasłem inaugurowanej we wrześniu edycji będzie Sezam otwarty.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że muzealne zbiory są znacznie bogatsze od tego, co możemy podziwiać na ekspozycji… W bieżącym sezonie sięgniemy do tego, czego na co dzień nie widać! Zaproszeni goście odkryją przed nami kulisy muzealnych magazynów. Repertuar będzie rozmaity, uświetniony ważnymi nazwiskami, ale i odkrywający perły niefunkcjonujące w szerokim obiegu, a niewątpliwie godne spojrzenia publiczności.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady z cyklu „Świat obrazów” odbywają się raz w miesiącu w soboty (wg harmonogramu).

Na wykład nie obowiązują zapisy.

+48 61 85 68 136