Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Ferie w muzeum
Wydarzenia i wystawy

Ferie 2021 – online

Data

7 stycznia
Wydarzenia i wystawy

Ferie 2021 – online

Twarze i maski – tropem emocji zaklętych w rzeźbie

Czy wiecie, że zwiedzanie wystawy może być jak spotkanie z tajemniczymi postaciami? Czy wiecie, że w rzeźbie artysta potrafi zamknąć najbardziej skryte emocje?
W czasie Ferii znów zapraszamy dzieci (w wieku 9-12 lat, ale także młodszych wraz z rodzicami, oraz młodzież!) do przechadzki tropem dzieł Augusta Zamoyskiego, i do rozwiązania paru zagadek, których odpowiedzi kryją się w zakamarkach wystawy.
Zadania można rozwiązać zwiedzając wystawę wirtualnie (spacer dostępny tutaj).
Pamiętajcie jednak, że do rozwiązania zadań najważniejsza jest uważna wędrówka przez wystawę i wnikliwe przyjrzenie się dziełom!
A na koniec – na zimowe popołudnia w domowym zaciszu – proponujemy coś plastycznego!

Muzeum Narodowe w Poznaniu co roku w czasie wolnym od zajęć szkolnych, podczas letnich wakacji lub ferii zimowych organizuje warsztaty dla dzieci, które ten czas spędzają w mieście.
W tym roku Muzeum musiało przenieść swoją działalność przenieść w sferę on-line, ale mamy nadzieję, że spośród naszych propozycji każdy wybierze coś dla siebie. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i muzealnego Facebooka, gdzie niemal codziennie będą pojawiały się nowe atrakcje i zadania do wykonania. Zachęcamy starszych do pomocy młodszym wielbicielom sztuki i do wspólnej zabawy!

Wydarzenia i wystawy