Galeria obrazów / Park / oferta dla grup
Oferta całoroczna
czas trwania: 45-60 min
Kontakt
Galeria obrazów / Park / oferta dla grup
Oferta dla zorganizowanych grup dorosłych obejmuje zajęcia artystyczne w Galerii obrazów oraz specjalistyczne oprowadzanie po parku.
PROPONOWANE TEMATY SPACERÓW/ZAJĘĆ:
Edward Raczyński – marzyciel i pragmatyk / wykład i spacer
Opowieść o życiu i głębokim patriotyzmie Edwarda Raczyńskiego. Ukazanie wszechstronności jego zainteresowań i pracy dla kraju na tle wnętrz pałacu rogalińskiego.
Fenomen Galerii Rogalińskiej Edwarda Aleksandra Raczyńskiego / wykład
Opowieść o jego kolekcji obrazów we wnętrzu galerii. Wyjaśnienie, na czym polega fenomen galerii. Opisanie osobowości i zainteresowań kolekcjonera. Na zakończenie praca zespołowa podsumowująca tematy malarskie reprezentowane w kolekcji rogalińskiej.
Nie zmarnujcie niepodległości… / wykład
Na podstawie biografii Edwarda Bernarda Raczyńskiego uczestnicy zajęć starają się odpowiedzieć na pytania: czym jest patriotyzm? Jak być patriotą w wolnym kraju? Czy w ogóle możliwe jest przywiązanie do ojczyzny w czasach „globalnej wioski”?
Dęby rogalińskie – ikony wielkopolskiego pejzażu / spacer
Naturalistyczny charakter zabytkowego parku krajobrazowego i jego znaczenie dla zachowania zabytkowych drzew. Zajęcia odbywają się w parku.
Rodzime drzewa i krzewy / wykład i spacer
Jak je rozpoznać i rozróżnić? Jaka jest ich symbolika i znaczenie w kontekście wierzeń dawnych Słowian? Zajęcia odbywają się w parku.
Dlaczego ratujemy stare drzewa? / wykład i spacer
O znaczeniu starych drzew w krajobrazie przyrodniczym i kulturowym oraz metodach ich pielęgnacji uwzględniających obecność chronionych prawem owadów, na przykładzie kozioroga dębosza. Zajęcia odbywają się w parku.
O czym szumią rogalińskie dęby / wykład i spacer
Zajęcia odbywają się w parku, pośród majestatycznych, pradawnych dębów, które pamiętają czasy Słowian mieszkających na tych terenach, a także przemiany, które w 966 r. zapoczątkował Mieszko I, a później kontynuował Bolesław Chrobry.
Tajemnicze zakamarki pałacu / wykład i spacer
To zajęcia, w trakcie których można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Południowe skrzydło odsłoni tajemnicę biblioteki owalnej oraz pracowni i pokoju malarza, a także pokoju dla służby. Na koniec – zagadkowe pomieszczenie K.
*do biletu edukacyjnego trzeba doliczyć koszt biletu wstępu na daną ekspozycję dla każdego uczestnika zajęć
TERMINY
od wtorku do czwartku w godzinach otwarcia Muzeum
KOSZTY
- bilet edukacyjny – 10 zł/os.
+ bilet wstępu na ekspozycję (wg cennika) dla każdego uczestnika spaceru
REZERWACJE
Rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, lekcje prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia.
Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia rezerwacji w przypadku braku wolnego terminu
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.30 lub mailowo pod adresem: rogalin@mnp.art.pl