Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Oprowadzanie / spacer
[:pl]W Muzeum Narodowym i oddziałach organizujemy oprowadzania oraz spacery po galeriach stałych i przestrzeniach muzealnych. Nasi przwodnicy przybliżają kolekcję muzeum oraz historię poszczególnych oddziałów. [:]
Wydarzenia i wystawy

Galeria obrazów / Park / oferta dla grup

Oferta całoroczna

czas trwania: 45-60 min

Muzeum Pałac w Rogalinie
Kontakt

Kontakt

ul. Arciszewskiego 2, Rogalin
Wydarzenia i wystawy

Galeria obrazów / Park / oferta dla grup

Bilety
Bilety
bilet edukacyjny*
10 zł

Oferta dla zorganizowanych grup dorosłych obejmuje zajęcia artystyczne w Galerii obrazów oraz specjalistyczne oprowadzanie po parku.

PROPONOWANE TEMATY SPACERÓW/ZAJĘĆ:

Edward Raczyński – marzyciel i prag­matyk / wykład i spacer
Opowieść o życiu i głębokim patriotyzmie Edwarda Raczyńskiego. Ukazanie wszechstronności jego zainteresowań i pracy dla kraju na tle wnętrz pałacu rogalińskiego.

Fenomen Galerii Rogalińskiej Edwarda Aleksandra Raczyńskiego / wykład
Opowieść o jego kolekcji obrazów we wnętrzu galerii. Wyjaśnienie, na czym polega fenomen galerii. Opisanie osobowości i zainteresowań kolekcjonera. Na zakończenie praca zespołowa podsumowująca tematy malarskie reprezentowane w kolekcji rogalińskiej.

Nie zmarnujcie niepodległości… / wykład
Na podstawie biografii Edwarda Bernarda Raczyńskiego uczestnicy zajęć starają się odpowiedzieć na pytania: czym jest patriotyzm? Jak być patriotą w wolnym kraju? Czy w ogóle możliwe jest przywiązanie do ojczyzny w czasach „globalnej wioski”?

Dęby rogalińskie – ikony wielkopolskiego pejzażu / spacer
Naturalistyczny charakter zabytkowego parku krajobrazowego i jego znaczenie dla zachowania zabytkowych drzew. Zajęcia odbywają się w parku.

Rodzime drzewa i krzewy / wykład i spacer
Jak je rozpoznać i rozróżnić? Jaka jest ich symbolika i znaczenie w kontekście wierzeń dawnych Słowian? Zajęcia odbywają się w parku.

Dlaczego ratujemy stare drzewa? / wykład i spacer
O znaczeniu starych drzew w krajobrazie przyrodniczym i kulturowym oraz metodach ich pielęgnacji uwzględniających obecność chronionych prawem owadów, na przykładzie kozioroga dębosza. Zajęcia odbywają się w parku.

O czym szumią rogalińskie dęby / wykład i spacer
Zajęcia odbywają się w parku, pośród majestatycznych, pradawnych dębów, które pamiętają czasy Słowian mieszkających na tych terenach, a także przemiany, które w 966 r. zapoczątkował Mieszko I, a później kontynuował Bolesław Chrobry.

Tajemnicze zakamarki pałacu / wykład i spacer

To zajęcia, w trakcie których można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Południowe skrzydło odsłoni tajemnicę biblioteki owalnej oraz pracowni i pokoju malarza, a także pokoju dla służby. Na koniec – zagadkowe pomieszczenie K.

*do biletu edukacyjnego trzeba doliczyć koszt biletu wstępu na daną ekspozycję dla każdego uczestnika zajęć

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

TERMINY

od wtorku do czwartku w godzinach otwarcia Muzeum

KOSZTY

  • bilet edukacyjny –  10 zł/os.

+ bilet wstępu na ekspozycję (wg cennika) dla każdego uczestnika spaceru

REZERWACJE

Rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, lekcje prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia.

Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia rezerwacji w przypadku braku wolnego terminu

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.30 lub mailowo pod adresem: rogalin@mnp.art.pl

+48 61 81 38 829

Wydarzenia i wystawy