Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Piątkowe spacery
[:pl]Nieśpieszne, ale dynamiczne, spokojne, ale pełne energii - to piątkowe spacery w Muzeum Sztuk Użytkowych. Serdecznie zapraszamy w piątkowe wieczory na przechadzki po naszych salach. Ścieżki tych wędrówek zaplanowane są po bardzo nieoczywistych szlakach. Eksponaty, które będziemy wspólnie mijać, odkryją swoje tajemnice, pozwolą się poznać z nieco innej strony, przeniosą nas w przeszłość, byśmy mogli na nowo spojrzeć na teraźniejszość.[:]
Wydarzenia i wystawy

Historia smaku

Data

2 września

godz. 18:00

Prowadzenie: Aleksandra Nieścioruk

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu
Góra Przemysła 1, 61-768 Poznań
Wydarzenia i wystawy

Historia smaku

Czy to prawda, że w czasach Internetu, w których publikujemy w mediach społecznościowych zdjęcia naszych posiłków, a na Instagramie króluje stylizacja potraw i stołu, mamy do czynienia z niespotykanym wcześniej kultem jedzenia? Jak w przeszłości celebrowano posiłki, jak dekorowano stół i co dawniej mogło znaleźć się na talerzu? Wybierzmy się wspólnie w historyczną podróż podniebienia – przekonamy się, że połączenie smaku kulinarnego i estetycznego to odwieczny duet. Uwaga! Spacer z przepisami.

ZAPISY
Rezerwacje miejsc na spotkania przyjmowane są telefonicznie w godzinach 11:00-16:00 od wtorku do niedzieli pod numerem 61 85 68 075. Liczba miejsc ograniczona do 25 osób. Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia chętnych w przypadku braku wolnych miejsc.

KOSZT
Bilet wstępu na ekspozycję

INFORMACJE PRAKTYCZNE
• Obecność na spotkaniu jest możliwa wyłącznie na podstawie wcześniejszego zapisu
• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o niezwłoczną informację.
• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu, obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

Wydarzenia i wystawy