Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Wakacje w Muzeum
[:pl]W nadchodzące wakacje zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Narodowego w Poznaniu na różnorodne podróże po muzealnych zakamarkach. Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej czy wojskowości. W nich wszystkich znaleźć będzie można ciekawe historie oraz inspirujące warsztaty przygotowane przez edukatorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.[:]
Wydarzenia i wystawy

„Jeszcze Polska nie umarła…”

Data

25 lipca

godz. 12.15

czas trwania: 60 – 90 min

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe
Kontakt

Kontakt

Stary Rynek 9
Wydarzenia i wystawy

„Jeszcze Polska nie umarła…”

Bilety
Bilety
Koszt udziału
8 zł

Zajęcia przybliżą ważne momenty z naszej historii – narodziny polskiego hymnu oraz Powstanie Wielkopolskie 1918-1919.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia warsztatowe adresowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat, które spędzają wakacje w Poznaniu lub okolicach. Odbywają się w lipcu i sierpniu, codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9, lub w oddziałach Muzeum Narodowego: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Zajęcia z cyklu Wakacje w muzeum adresowane są do widzów indywidualnych. Grupy zorganizowane zapraszamy do korzystania ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Narodowego.

Dodatkowo rodzinom z dziećmi zwiedzającym samodzielnie Muzeum Narodowe w Poznaniu oferujemy bezpłatne przewodniki (do pobrania w kasie) i walizki „muzealnych tropicieli” (do pobrania w szatni), które urozmaicą pobyt w muzeum i pozwolą wspólnie i kreatywnie spędzić u nas czas!

REGULAMIN ZAJĘĆ

  • Dzieci w wieku do lat 13 powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych.
  • Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
  • Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiedzialność ponoszą ich  opiekunowie.
  • Rodzice i opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć muzealnych.

ZAPISY

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy telefoniczne  od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 – 15.30.

Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

+48 61 85 68 136

Wydarzenia i wystawy