Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Zawieszone - Sito sztuki
[:pl]Zapraszamy do świata sztuki nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów. Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne opiekun–dziecko otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki. Sito sztuki będzie odkrywaniem siebie, swojego świata i świata najbliższych nam osób – rodziców, rodzeństwa, dziadków poprzez sztukę. Pod okiem artystki stworzymy połączenie innowacyjności z tradycją. Z entuzjazmem zdobędziemy nowe umiejętności plastyczne, a sztuka stanie się dla nas zrozumiała i pasjonująca. [:]
Wydarzenia i wystawy

Kompozycja z eksponatem

Data

13 kwietnia

godz. 11.15

czas trwania: ok. 90 min

Muzeum Narodowe w Poznaniu

opracowanie koncepcji zajęć i prowadzenie: Sylwia Chudy-Leśnik

Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

Kompozycja z eksponatem

Bilety
Bilety
Koszt uczestnictwa
12 zł

Picasso ważne dla siebie przedmioty gromadził w tzw. „kapsułach czasu”, ciocia mojej koleżanki ma wspaniały zbiór starych foto-grafii rodzinnych, a brat mojego kolegi z każdej wyprawy w góry przywozi kilka kamieni. Po mojej babci odziedziczyłam cudowną kolekcję porcelanowych laleczek – przywoziła je z różnych miejsc świata. Wyjątkowe egzemplarze, egzotyczne przedmioty, ukochane, choć raczej mało warte bibeloty to skarby naszego bogatego życia, które poprzez sztukę stanie się niezapomniane.

Technika: asamblaż, przedmioty gotowe

Informacje praktyczne
Informacje praktyczne

Szkicowy program zajęć rysuje się następująco: rozpoczynamy od wędrówki po galerii Muzeum – będzie to wyjątkowa okazja do żywego kontaktu z dziełami sztuki poprzez ogląd i rozmowę przy obiektach. W drugim etapie zajęć rodziny podejmują twórcze wyzwanie, które wspólnie realizują w pracowni. Warsztaty wieńczy krótka rozmowa podsumowująca, w czasie której wszyscy mają szansę podzielić się nabytymi doświadczeniami i zaprezentować swoje prace.

Poszczególne zajęcia są niezależne od całości cyklu, co oznacza, że można uczestniczyć w pojedynczym warsztacie plastycznym, bez konieczności brania udziału w całym cyklu. Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 5–10 lat i ich opiekunów (maksymalnie 2 osoby).

REGULAMIN ZAJĘĆ

  • Obecność opiekunów nie jest obowiązkowa, jednak ze względu na rodzinny charakter zajęć – wskazana.
  • Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
  • Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

ZAPISY

Obowiązują zapisy mailowe pod adresem sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu w którym odbywają się dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

61 85 68 136