Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Czwartki dla Seniorów
[:pl]Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców. [:]
Wydarzenia i wystawy

Maria Jarema – uosobienie nowoczesności

Data

20 lutego

godz. 12.15

czas trwania: ok. 75 min

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Prowadzenie: Katarzyna Drozdowska-Sawińska (Dział Edukacji MNP)

Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

Maria Jarema – uosobienie nowoczesności

Bilety
Bilety
normalny
15 zł
ulgowy
10 zł

Spotkanie będzie poświęcone Marii Jaremie i jej szerokiej działalności artystycznej. Poznamy ją jako rewolucjonistkę, buntowniczkę, która nie tylko tworzy obrazy i rzeźby, ale również – według Witkacego – „odkorkowuje teatr”, a to wszystko w imię nowoczesności.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców.

Spotkania odbywają się w wybrany czwartek miesiąca w sezonie od listopada do maja (wg harmonogramu).

ZAPISY
Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne z tygodniowym wyprzedzeniem.

+48 61 85 68 136