Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Medytacje w muzeum
[:pl]Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji MSU wywołującego hasło przewodnie związane z tematem rozwoju duchowego. Po wysłuchaniu krótkiej historii obiektu przejdziemy do półgodzinnej medytacji. Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. Zapraszamy zarówno osoby, które nie praktykują, a chciałyby zacząć, a także tych, którzy już medytują. Zachęcamy do założenia wygodnego stroju. Poduszki do medytacji będą dostępne w muzeum.[:]
Wydarzenia i wystawy

Medytacje w muzeum: przekraczanie granic

Data

6 marca

godz. 18.00

prowadzenie: Marzena Prusińska, Aleksandra Podżorska

Muzeum Sztuk Użytkowych
Kontakt

Kontakt

Góra Przemysł 1
Wydarzenia i wystawy

Medytacje w muzeum: przekraczanie granic

Bilety
Bilety
ulgowy
2 zł
normalny
3 zł

Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji MSU związanego z tematem rozwoju duchowego. Tym razem będą to polskie figurki ceramiczne z lat 50. i 60., a hasłem przewodnim stanie się dla nas przekraczanie granic. Po wysłuchaniu krótkiej historii przejdziemy do półgodzinnej medytacji.
Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. Zapraszamy zarówno osoby, które nie praktykują, a chciałyby zacząć, a także tych, którzy już medytują. Zachęcamy do założenia wygodnego stroju. Poduszki do medytacji będą dostępne w muzeum.

Kolejne spotkania z cyklu MEDYTACJE W MUZEUM:
24.04.2020 | prawo do tajemnicy
22.05.2020 | przepływ energii

Wydarzenia i wystawy