Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Ratuszowy Wydział Kryminalny
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

Morderstwo w Magistracie

Data

14 grudnia

godz. 13.00

prowadzenie: dr Magdalena Mrugalska-Banaszak

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

Morderstwo w Magistracie

sobota
wstęp wolny

Opowieść o Andrzeju Kaźmierczaku urodzonym w 1873 r. w Opalenicy, który w roku 1894 przyjechał do podpoznańskich Jeżyc i rozpoczął urzędniczą karierę w tamtejszym urzędzie gminnym. Po 1900 r. pracował w poznańskim Magistracie, po odzyskaniu niepodległości został wysokim urzędnikiem – płatnym radcą miejskim. Jego życie przerwały 31 lipca 1922 r. śmiertelne strzały. Czyje? Zapraszamy na prelekcję.

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.