Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Opowieści z Ratusza
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

Obrazki z wystawy

Data

27 czerwca

godz. 13:00

prowadzenie: Waldemar Karolczak

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

Obrazki z wystawy

sobota
wstęp wolny

Prowincjonalna Wystawa Przemysłowa w Poznaniu w 1895 r.

 

Prowincjonalna Wystawa Przemysłowa zorganizowana została w Poznaniu i trwała od 26 maja do 16 września 1895 r. Była wynikiem wspólnych działań organizacyjnych polskich i niemieckich mieszkańców miasta. Podczas prezentacji postaramy się odpowiedzieć na pytania, jacy wystawcy brali w niej udział, jakie atrakcje przygotowano dla zwiedzających i dlaczego wystawa ta odniosła aż tak ogromny sukces frekwencyjny.

 

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.