Pałac w Rogalinie dla osób z niepełnosprawnościami
Oferta całoroczna
czas trwania: 45-60 min
Kontakt
Pałac w Rogalinie dla osób z niepełnosprawnościami
Oferta skierowana do osób niepełnosprawnych. Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach muzealnych, pałacu, galerii, a także niedostępnych na co dzień miejscach w skrzydle południowym.
Bal w pałacu (WARSZTATY)
Uczestnicy zajęć starają się zrozumieć czym jest taniec, jakie są jego funkcje, jak kultura w której dorastamy wpływa na formę tańca i muzykę, przekonują się o związku tańca z miejscem i czasem. Podsumowaniem zajęć jest nauka krótkiego układu tanecznego opartego na kontredansie angielskim.
Ożywianie obrazów (WARSZTATY)
Podczas lekcji uczniowie przekonują się, że dzieła sztuki poprzez różne środki wyrazu, takie jak mimika, gesty, tematyka, kolor czy pejzaż, opowiadają o emocjach. Same też stanowią źródło uczuć odbiorcy. Poprzez uczestnictwo w zajęciach, dzieci uwrażliwione zostają na odbiór sztuki.
Muzeum Dziecięce (WARSZTATY)
Wizyta w miejscu, gdzie można zobaczyć jak wyglądał dzień dzieci w pałacu, poznać stare zabawy dziecięce, obejrzeć tradycyjne zabawki i przebrać się w historyczne stroje.
Przygoda w pałacu (LEKCJA)
Zajęcia podzielone są na dwie części. W trakcie zwiedzania pałacu dzieci poznają właścicieli rezydencji, poszukują herbu Nałęcz i rozpoznają funkcje pomieszczeń na obu kondygnacjach. Następnie w otrzymanej książeczce edukacyjnej Z wizytą u Raczyńskich zaznaczają za pomocą naklejek miejsca, w których widziany był przez nich herb rodziny.
Sekrety barw (LEKCJA)
Nie tylko ludzie, ale również barwy potrafią skrywać pewne tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii, zwrócimy uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru. Podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie stworzenie własnej kompozycji z użyciem farb.
Moda jak z obrazka. W co ubierano się w XIX wieku? (WARSZTATY)
Piękne suknie pań i panowie w perukach, czyli w co i ile godzin ubierali się mieszkańcy pałacu ponad 200 lat temu? Zapraszamy w wyjątkową podróż do czasów, w których noszono gorsety i krynoliny. Uważnie śledząc portrety kobiet i mężczyzn z rodziny Raczyńskich, zobaczymy jak zmieniała się moda. Sprawdzimy, czy wygodnie chodziło się w krynolinie, gorsecie, olbrzymich kapeluszach i w perukach. Zajęcia kończy część plastyczna – wykonanie stroju, bądź jego elementu w formie 3D.
+ biletu za lekcję muzealną (70 zł od grupy) Koszt warsztatu: + biletu za warsztat (100 zł od grupy) Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum.
Uczestnicy warsztatu zobowiązani są do zakupu:biletu wstępu na ekspozycję
REZERWACJE
Rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, lekcje prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia.
Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia rezerwacji w przypadku braku wolnego terminu
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.30 lub mailowo pod adresem: rogalin@mnp.art.pl