Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Oferta dla nauczycieli
[:pl]Zapraszamy pedagogów zainteresowanych różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a zwłaszcza nauczycieli języka polskiego, wiedzy o kulturze, historii i plastyki wszystkich typów szkół.[:]
Wydarzenia i wystawy

Pałac w Rogalinie dla osób z niepełnosprawnościami

Oferta całoroczna

czas trwania: 45-60 min

Muzeum Pałac w Rogalinie
Kontakt

Kontakt

ul. Arciszewskiego 2, Rogalin
Wydarzenia i wystawy

Pałac w Rogalinie dla osób z niepełnosprawnościami

Bilety
Bilety
bilet edukacyjny*
10 zł

Oferta skierowana do osób niepełnosprawnych. Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach muzealnych, pałacu, galerii, a także niedostępnych na co dzień miejscach w skrzydle południowym.

 

Bal w pałacu
Uczestnicy zajęć starają się zrozumieć czym jest taniec, jakie są jego funkcje, jak kultura w której dorastamy wpływa na formę tańca i muzykę, przekonują się o związku tańca z miejscem i czasem. Podsumowaniem zajęć jest nauka krótkiego układu tanecznego opartego na kontredansie angielskim.

Ożywianie obrazów
Podczas lekcji uczniowie przekonują się, że dzieła sztuki poprzez różne środki wyrazu, takie jak mimika, gesty, tematyka, kolor czy pejzaż, opowiadają o emocjach. Same też stanowią źródło uczuć odbiorcy. Poprzez uczestnictwo w zajęciach, dzieci uwrażliwione zostają na odbiór sztuki.

Muzeum Dziecięce
Wizyta w miejscu, gdzie można zobaczyć jak wyglądał dzień dzieci w pałacu, poznać stare zabawy dziecięce, obejrzeć tradycyjne zabawki i przebrać się w historyczne stroje.

Przygoda w pałacu
Zajęcia podzielone są na dwie części. W trakcie zwiedzania pałacu dzieci poznają właścicieli rezydencji, poszukują herbu Nałęcz i rozpoznają funkcje pomieszczeń na obu kondygnacjach. Następnie w otrzymanej książeczce edukacyjnej Z wizytą u Raczyńskich zaznaczają za pomocą naklejek miejsca, w których widziany był przez nich herb rodziny.

Sekrety barw
Nie tylko ludzie, ale również barwy potrafią skrywać pewne tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii, zwrócimy uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru. Podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie stworzenie własnej kompozycji z użyciem farb.

Tajemnicze zakamarki pałacu
To zajęcia, w trakcie których można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Południowe skrzydło odsłoni tajemnicę biblioteki owalnej oraz pracowni i pokoju malarza, a także pokoju dla służby. Na koniec – zagadkowe pomieszczenie K.

*do biletu edukacyjnego trzeba doliczyć koszt biletu wstępu na daną ekspozycję dla każdego uczestnika zajęć

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

TERMINY

od wtorku do czwartku w godzinach otwarcia Muzeum

KOSZTY

bilet edukacyjny –  10 zł/os.
+ bilet wstępu na ekspozycję (wg cennika) dla każdego uczestnika spaceru

Opiekunowie ponoszą koszt wstępu na daną ekspozycję, gdzie odbywają się zajęcia, nie ponoszą natomiast kosztu biletu edukacyjnego.

REZERWACJE

Rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, lekcje prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia.

Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia rezerwacji w przypadku braku wolnego terminu

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.30 lub mailowo pod adresem: rogalin@mnp.art.pl

+48 61 81 38 829

Wydarzenia i wystawy