Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Piątkowe Spacery
[:pl]Od września do lutego zapraszamy na cykl 6 spotkań z twórczością wybitnych polskich artystów pt. „Mistrzowie i uczniowie”. Wielu artystów, których prace prezentowane są w naszym Muzeum, chciało tworzyć sztukę oryginalną i niepodobną do tego, co stworzyli poprzednicy, ale tak naprawdę trudno im było uciec i odciąć się od tradycji, dawnych mistrzów, profesorów… Relacja mistrz - uczeń, w zależności od temperamentu obu osobowości, mogła rodzić konflikty, zdarzało się też, że uczeń prześcignął mistrza. Jednak nierzadko młody twórca wiele zawdzięczał swojemu nauczycielowi, i nie chodzi tylko o warsztat. Jak wyglądały tego typu relacje? Kto był kogo uczniem? Kto od kogo czerpał inspiracje, a kto chciał się odciąć od mistrza? O tym opowiemy Państwu podczas sześciu piątkowych spacerów. Niespieszne ale dynamiczne, spokojne ale pełne energii - to piątkowe spacery w Muzeum Sztuk Użytkowych. Serdecznie zapraszamy w piątkowe wieczory na przechadzki po naszych salach. Ścieżki tych wędrówek zaplanowana są po bardzo nieoczywistych szlakach. Eksponaty, które będziemy wspólnie mijać odkryją swoje tajemnice, pozwolą się poznać z nieco innej strony, przeniosą nas w przeszłość byśmy mogli na nowo spojrzeć na teraźniejszość.[:]
Wydarzenia i wystawy

Pod słońcem Italii – spacer po ekspozycji Muzeum Sztuk Użytkowych

Data

6 listopada

Godz. 18.00

Prowadzenie: Aleksandra Podżorska

Muzeum Sztuk Użytkowych
Kontakt

Kontakt

Góra Przemysła 1
Wydarzenia i wystawy

Pod słońcem Italii – spacer po ekspozycji Muzeum Sztuk Użytkowych

Bilety
Bilety
normalny
15 zł
ulgowy
10 zł
uczniowie i studenci do 26 lat
1 zł

Niespieszne ale dynamiczne, spokojne ale pełne energii – to piątkowe spacery w Muzeum Sztuk Użytkowych. Serdecznie zapraszamy w piątkowe wieczory na przechadzki po naszych salach. Ścieżki tych wędrówek zaplanowana są po bardzo nieoczywistych szlakach. Eksponaty, które będziemy wspólnie mijać odkryją swoje tajemnice, pozwolą się poznać z nieco innej strony, przeniosą nas w przeszłość byśmy mogli na nowo spojrzeć na teraźniejszość.

Włochy słyną z bogactwa sztuki oraz dobrego wzornictwa i często nazywane są wielkim muzeum na wolnym powietrzu. W czasie oprowadzania zanurzymy się w różnorodności form i barw powstałych we włoskim słońcu. Podróż rozpoczniemy opowieściami o renesansowej majolice, weneckim szkle i pokrytych wykwintną, snycerską dekoracją skrzyniach. Po drodze przyjrzymy się neapolitańskiemu kabinetowi cudów i dziwów, by na koniec spotkać się z geniuszami włoskiego designu.

ZAPISY przyjmowane są pod numerem: 61 8568 136 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30. Ze względu na obostrzenia sanitarne ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenia i wystawy