Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Oferta dla przedszkoli
[:pl] [:]
Wydarzenia i wystawy

Przedszkola

Oferta całoroczna

czas trwania: 45–60 min

Muzeum Pałac w Rogalinie
Kontakt

Kontakt

ul. Arciszewskiego 2, Rogalin
Wydarzenia i wystawy

Przedszkola

Bilety
Bilety
bilet edukacyjny *
10 zł

Zajęcia dla przedszkolaków prowadzone są w Pałacu, Galerii obrazów, Powozowni w formie warsztatów plastycznych. W trakcie zajęć dzieci poznają przestrzeń pałacu w Rogalinie, rozbudzają kreatywność oraz umiejętność patrzenia i opowiadania o sztuce. W stałej ofercie znajduje się kilka lekcji przeznaczonych dla dzieci od 6 roku życia.

TEMATY LEKCJI:

Muzeum dziecięce
Wizyta w miejscu, gdzie można zobaczyć, jak wyglądał dzień z życia dzieci w pałacu, poznać stare zabawy dziecięce, obejrzeć tradycyjne zabawki i przebrać się w historyczne stroje.

Podróże dalekie i bliskie
Lekcja odbywa się w Powozowni, w otoczeniu historycznych pojazdów. Dzieci zobaczą, w jaki sposób podróżowano, jak wyglądały dawne lampy, kufry, powozy i sanie. Każdy z uczestników samodzielnie rozwiąże rebusy i zagadki. Lekcja zakończy się w Galerii Rogalińskiej.

Przygoda w pałacu
Zajęcia podzielone są na dwie części. W trakcie zwiedzania pałacu dzieci poznają właścicieli rezydencji, poszukują herbu Nałęcz i rozpoznają funkcje pomieszczeń na obu kondygnacjach. Następnie w otrzymanej książeczce edukacyjnej Z wizytą u Raczyńskich zaznaczają za pomocą naklejek miejsca, w których widziany był przez nich herb rodziny.

Sekrety barw
Nie tylko ludzie, ale również barwy potrafią skrywać pewne tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii, zwrócimy uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru. Podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie stworzenie własnej kompozycji z użyciem farb.

Tajemnicze zakamarki pałacu
To zajęcia, w trakcie których można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Południowe skrzydło odsłoni tajemnicę biblioteki owalnej oraz pracowni i pokoju malarza, a także pokoju dla służby. Na koniec – zagadkowe pomieszczenie K.

 

*do biletu edukacyjnego trzeba doliczyć koszt biletu wstępu na daną ekspozycję dla każdego uczestnika zajęć

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Koszt lekcji muzealnej:
Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zakupu:

  • biletu wstępu na ekspozycję
  • biletu edukacyjnego w cenie 10 zł za osobę

Opiekunowie ponoszą koszt wstępu na daną ekspozycję, gdzie odbywa się lekcja, nie ponoszą natomiast kosztu biletu edukacyjnego.

Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku w godzinach otwarcia Muzeum.

Organizacja lekcji muzealnej:

  • materiały plastyczne na zajęcia zapewnia Muzeum
  • jeśli z jakichkolwiek przyczyn lekcja nie może się odbyć, prosimy o niezwłoczne powiadomienie telefoniczne Działu Edukacji Pałacu w Rogalinie, pod nr tel. 61 81 38 829.
  • miejsce zbiórki uzależnione jest od miejsca prowadzenia lekcji. Informacja udzielana jest w kasie
  • prosimy o punktualność, spóźnienie dłuższe niż 15 minut może skutkować skróceniem lub odwołaniem zajęć
  • nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a ich obecność na lekcjach jest obowiązkowa
  • karta gościa uprawnia jedynie do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji stałej
  • w Muzeum lekcje i warsztaty prowadzą tylko pracownicy MNP

ZAPISY

Rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, lekcje prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia.
Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia rezerwacji w przypadku braku wolnego terminu.
Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.30 mailowo pod adresem: rogalin@mnp.art.pl lub telefonicznie.

+48 61 81 38 829

Wydarzenia i wystawy