Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Opowieści z Ratusza
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

Przedwojenne początki poznańskiej Szkoły Zdobniczej

Data

30 listopada

godz. 13.00

prowadzenie: dr Jarosław Mulczyński

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

Przedwojenne początki poznańskiej Szkoły Zdobniczej

sobota
wstęp wolny

– W setną rocznicę założenia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu –

Historia poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego rozpoczęła się w listopadzie 1919 r. Powołano wówczas Szkołę Sztuki Zdobniczej z czterema Wydziałami. W kolejnych latach Szkoła powiększała się, przybywało uczniów i profesorów. Ostatnim etapem rozwoju Szkoły przed wybuchem II wojny światowej było nadanie jej w roku 1937 statusu wyższej uczelni pod nazwą Państwowego Instytutu Sztuk Plastycznych.

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.