Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Muzealna Akademia Dziecięca
[:pl]Zajęcia Muzealnej Akademii Dziecięcej mają formę oprowadzania po ekspozycji połączonego z interaktywnymi zabawami i warsztatem plastycznym. Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi, któremu towarzyszą różnorodne przeżycia i doświadczenia. Warsztaty plastyczne mają pobudzić kreatywność dzieci oraz odkryć przed nimi przyjemność, jaką daje tworzenie. Program Muzealnej Akademii Dziecięcej ma cykl dwuletni – w każdym roku szkolnym odbywa się 10 spotkań zatytułowanych „Muzeum pełne przygód”. Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania. [:]
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Przygoda XIX – Ulubiony dom szalony

Data

9 maja

godz. 11.00

czas trwania: ok. 90 min

prowadzenie: Paulina Broniewska

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Przygoda XIX – Ulubiony dom szalony

Bilety
Bilety
Koszt uczestnictwa
15 zł

Zainspirowani wielkimi architektami stworzymy dom swoich marzeń. Oni nie bali się szokować publiczności oryginalnością swoich pomysłów. Dzisiaj i my zaskoczymy innych, a nawet samych siebie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia z cyklu Muzealna Akademia Dziecięca dedykowane są dzieciom w wieku 6-10 lat. Odbywają się raz w miesiącu w soboty (wg harmonogramu). Każde spotkanie składa się z dwóch części:
• część teoretyczna ma formę „wyprawy” po galerii. Dzieci otrzymują wygodne poduszki, dzięki czemu uważne przyglądanie się wybranym dziełom przebiega w komfortowych warunkach. Części tej towarzyszą zadania i zabawy związane z tematem spotkania, stanowiące przeciwwagę dla pełnych koncentracji chwil przyglądania się dziełom.
• część praktyczna ma formę warsztatów plastycznych. Temat warsztatów jest związany z tematem danej „przygody”. Są to różnego rodzaju działania plastyczne (malowanie, wyklejanie, rysowanie, lepienie z plasteliny). Celem warsztatów jest samodzielne zmierzenie się dzieci z tematem oraz rozwiązanie postawionego przed nimi zadania plastycznego.

REGULAMIN ZAJĘĆ
• Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
• Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
• Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

ZAPISY
obowiązują zapisy mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl
• od poniedziałku do piątku (do godz. 15:00) w tygodniu, w którym obywają się dane zajęcia
• w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy
• liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
• warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników

+48 61 85 68 136