Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Muzealna Akademia Dziecięca
[:pl]Zajęcia Muzealnej Akademii Dziecięcej mają formę oprowadzania po ekspozycji połączonego z interaktywnymi zabawami i warsztatem plastycznym. Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi, któremu towarzyszą różnorodne przeżycia i doświadczenia. Warsztaty plastyczne mają pobudzić kreatywność dzieci oraz odkryć przed nimi przyjemność, jaką daje tworzenie. Program Muzealnej Akademii Dziecięcej ma cykl dwuletni – w każdym roku szkolnym odbywa się 10 spotkań zatytułowanych „Muzeum pełne przygód”. Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania. [:]
Wydarzenia i wystawy

Przygoda XVIII – Tajemnice instrumentów muzycznych

Data

4 kwietnia

godz. 11.00

czas trwania: ok. 90 min

prowadzenie: Paulina Broniewska

Muzeum Instrumentów Muzycznych
Kontakt

Kontakt

Stary Rynek 45
Wydarzenia i wystawy

Przygoda XVIII – Tajemnice instrumentów muzycznych

Bilety
Bilety
Koszt uczestnictwa
15 zł

Spotkanie w Muzeum Instrumentów Muzycznych, które we wrześniu 2019 roku powróciło na kulturalną mapę Poznania po trwającym kilkanaście miesięcy remoncie.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia z cyklu Muzealna Akademia Dziecięca dedykowane są dzieciom w wieku od 6 do 10 lat. Odbywają się raz w miesiącu w soboty (wg harmonogramu). Każde spotkanie składa się z dwóch części:
część teoretyczna ma formę „wyprawy” po galerii. Dzieci otrzymują wygodne poduszki, dzięki czemu uważne przyglądanie się wybranym dziełom przebiega w komfortowych warunkach. Części tej towarzyszą zadania i zabawy związane z tematem spotkania, stanowiące przeciwwagę dla pełnych koncentracji chwil przyglądania się dziełom.
część praktyczna ma formę warsztatów plastycznych. Temat warsztatów jest związany z tematem danej „przygody”. Są to różnego rodzaju działania plastyczne (malowanie, wyklejanie, rysowanie, lepienie z plasteliny). Celem warsztatów jest samodzielne zmierzenie się dzieci z tematem oraz rozwiązanie postawionego przed nimi zadania plastycznego.

REGULAMIN ZAJĘĆ
Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

ZAPISY
Obowiązują zapisy mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl
Zgłoszenia przyjmuejmy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu, w którym obywają się dane zajęcia.
W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

+48 61 85 68 136