Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Świat obrazów
[:pl]To cykl wykładów o wieloletniej tradycji, mający na celu prezentację dzieł z kolekcji Muzeum. Adresowany przede wszystkim do widzów dorosłych, jest również otwarty dla młodzieży. Wykłady odbywają się zawsze w przestrzeni galerii, a głównym bohaterem każdego spotkania jest zwykle jeden obiekt. Poprzez omówienie wybranych dzieł, każdego roku widzowie poznają inną część zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu. Głównym założeniem cyklu jest to, by muzealne obiekty zaczęły funkcjonować w szerszym ujęciu. Zapraszani goście oraz pracownicy Muzeum w czasie godzinnego wykładu przybliżają publiczności wybrane obrazy i rzeźby, odkrywając równocześnie ich związki z życiem twórców, z kulturą i problemami danej epoki.[:]
Wydarzenia i wystawy

Stanisław Korzeniewski, Pieta, ok. 1914

Data

20 marca

godz. 11:30
czas trwania: 60-90 min
prowadzenie:
Zuzanna Sokołowska

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

Stanisław Korzeniewski, Pieta, ok. 1914

Bilety
Bilety
ulgowy
10 zł
normalny
15 zł

W tym sezonie kontynuujemy „Sezam otwarty”!

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że muzealne zbiory są znacznie bogatsze od tego, co możemy podziwiać na ekspozycji…

W tym sezonie znów sięgniemy do tego, czego na co dzień nie widać! Zaproszeni goście odkryją przed nami kulisy muzealnych magazynów. Repertuar będzie rozmaity, uświetniony ważnymi nazwiskami, ale i odkrywający perły niefunkcjonujące w szerokim obiegu, a niewątpliwie godne spojrzenia publiczności.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady z cyklu „Świat obrazów” odbywają się w soboty (raz w miesiącu) w przestrzeniach galerii.

Na wykłady obowiązują zapisy telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.30). Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

+48 61 85 68 136