Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Opowieści z Ratusza
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Stowarzyszenie Artystów Wielkopolskich „Plastyka” w Poznaniu (1925–1939)

Data

23 maja

godz. 13:00

Prowadzenie: dr Jarosław Mulczyński

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Stowarzyszenie Artystów Wielkopolskich „Plastyka” w Poznaniu (1925–1939)

sobota
wstęp wolny

 – zapowiedź wystawy monograficznej –

 

„Plastyka” powstała w 1925 r., a w następnym roku odbyła się jej pierwsza wystawa w Poznaniu. Ogółem należało do niej około 60 artystów, m.in. Zygmunt Szpingier, Bazyli Wojtowicz, Rudolf Krzywiec, Władysław Roguski, Erwin Elster, Jan Jerzy Wroniecki czy Jan Wysocki. „Plastyka” stanowiła swoistą wizytówkę poznańskiego środowiska. Z jej udziałem odbyło się około 30 wystaw w Poznaniu i innych miastach w kraju i zagranicą.

 

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.