Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Wydarzenia i wystawy

Szkło. Męskie rysy // Oprowadzanie po wystawie // Zapisy

Data

25 października

Prowadzenie: Magdalena Weber-Faulhaber – kuratorka wystawy ze strony MNP

Godz. 12:00

Wydarzenia i wystawy

Szkło. Męskie rysy // Oprowadzanie po wystawie // Zapisy

Bilety
Bilety
normalny
10 zł
ulgowy
7 zł

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Szkło. Męskie rysy
Na spotkanie obowiązują ZAPISY, które są przyjmowane pod numerem: 61 8568 136 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30. Ze względu na obostrzenia sanitarne ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej o wystawie TUTAJ

Wystawa zorganizowana przez MNP we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prezentuje polskie współczesne szkło artystyczne na przykładzie 42 prac 15 artystów: Jerzego Chodurskiego, Andrzeja Kucharskiego, Marcina Litwy, Wojciecha Olecha, Pawła Palewicza, Kazimierza Pawlaka, Wojciecha Peszko, Czesława Roszkowskiego, Stanisława Soboty, Witolda Śliwińskiego, Konrada Tomaszewskiego, Tomasza Urbanowicza, Ryszarda Więckowskiego, Adama Włodarczyka i Macieja Zaborskiego.
Zaproszeni artyści reprezentują różne pokolenia. To w większości twórcy już w pełni ukształtowani, ze znaczącym dorobkiem, uznani i prezentowani na całym świecie. Są w tym gronie jednak również artyści będący na początku swej drogi artystycznej.
Uczestnicy wystawy nie tworzą formalnej grupy. Każdego z artystów cechuje bardzo indywidualne podejście do szklanego tworzywa. Łączy ich jednak pewien wspólny rys twórczości: moc, skala oraz siła wyrazu struktur, śmiałość eksperymentów i wirtuozerskie popisy technologicznych umiejętności, często wykraczające poza ramy tradycyjnie pojmowanej sztuki szkła. Szkło stało się pożądanym medium w szerokim obszarze sztuk plastycznych. W świecie polskiego współczesnego szkła artystycznego, coraz bardziej zdominowanym przez artystki, pokazane na wystawie szkła prezentują kierunki „męskich” poszukiwań w przekraczaniu granic materii.

22.11.2020, godz. 12:00
Czas trwania wystawy: 13.09.2020 – 6.12.2020

Wydarzenia i wystawy