Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
KURS RYSUNKU I MALARSTWA
[:pl]Zajęcia adresowane są do osób dorosłych pragnących rozwijać, pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku i malarstwa. Przedmiotem warsztatów są zagadnienia dotyczące środków wyrazu artystycznego, sproblematyzowane zagadnienia natury twórczej stanowiące dialog z kierunkami i nurtami sztuk wizualnych. W programie spotkań praktyka uzupełnia się z treściami teoretycznymi. Oprócz realizacji prac zajęcia uwzględniają zwiedzanie wystaw stałych i czasowych prezentowanych w Muzeum Narodowym. Formuła warsztatów umożliwia uczestnictwo osobom będącym na różnych poziomach zaawansowania, opiera się bowiem na indywidualnych, autorskich korektach wykonywanych przez prowadzących zajęcia artystów. [:]
Wydarzenia i wystawy

V. Martwa natura ze złotem i szafranem

Data

17 marca
15 kwietnia

piątki 16:00-19:45 (sala warsztatowa)
soboty 13:00-16:45 (w galerii)

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

Al. Marcinkowskiego 9 Poznań
Wydarzenia i wystawy

V. Martwa natura ze złotem i szafranem

Bilety
Bilety
koszt
350 zł

17.03, 24.03, 31.03, 14.04, 15.04.2023

Używam do pracy wszelkiego rodzaju rzeczy:
starych mioteł, starych swetrów i rozmaitych
dziwacznych narzędzi, materiałów.

Francis Bacon

Elementy soczyście żółtopomarańczowej barwy staną się inspiracją do stworzenia monochromatycznej kompozycji. Żółte przedmioty będą bodźcem do malarskich poszukiwań w obrębie tego symbolicznego koloru. Prace  powstaną w oparciu o dwa autorskie układy martwych natur. Zostaną wykonane przy pomocy własnoręcznie skonstruowanych narzędzi. Uczestnicy będą pracować z materiałami naturalnego pochodzenia.

Prowadzący: Sylwia Chudy-Leśnik, Magdalena Parnasow-Kujawa

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia prowadzone są w grupach 18 osobowych. Cykl obejmuje 5 spotkań (łącznie 20 godz. zegarowych). Spotkania odbywają się w 4 następujące po sobie piątki, w ostatnim tygodniu dodatkowo również w sobotę (w przestrzeni ekspozycyjnej Muzeum Narodowego).

Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie deklaracji i dostarczenie jej po podpisaniu osobie prowadzącej kurs na pierwszym spotkaniu kursu.

Koszt: 350 zł
• cena obejmuje udział w zajęciach, materiały plastyczne oraz wstęp na ekspozycje muzealne i wystawy czasowe w trakcie trwania poszczególnych edycji warsztatów
• płatność (tylko po uprzednim wpisie na listę uczestników):
– w kasie Muzeum Narodowego w Poznaniu (Al. Marcinkowskiego 9) w godzinach otwarcia Muzeum dla zwiedzających (kasa zamykana jest 30 min przed zamknięciem Muzeum)
– lub przelewem na konto:
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Poznaniu, 62 1130 1088 0001 3026 9720 0016
Tytułem: Kurs rysunku i malarstwa + imię i nazwisko

ZAPISY
11.02 – 11.03.2023
– telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
– mailowo: warsztaty@mnp.art.pl
• w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i telefon kontaktowy
• liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.

+48 61 85 68 136