Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Opowieści z Ratusza
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

W walce z żywiołem

Data

21 marca

godz. 13:00

Prowadzenie: Waldemar Karolczak

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

W walce z żywiołem

sobota
wstęp wolny

 – katastrofalne powodzie w Poznaniu w latach 1888 i 1889

 

Powodzie, jakie nawiedziły Poznań w latach 1888 i 1889 wczesną wiosną, należały do największych w dziejach miasta. Wyrządziły one ogromne straty materialne i zwróciły uwagę władz miejskich i państwowych nie tylko na konieczność ochrony przeciwpowodziowej i regulacji koryta Warty, lecz również na warunki życia w nisko położonych i bardzo zaniedbanych częściach miasta. Zachowane do dziś unikalne fotografie pokazują nie tylko rejony miasta, które najbardziej wówczas ucierpiały, ale także przebieg akcji ratunkowej.

 

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.