Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Wakacyjna oferta dla grup zorganizowanych
[:pl]W czasie wakacji zapraszamy do Muzeum grupy dzieci w wieku szkolnym. Dla organizatorów wycieczek, kolonii czy półkolonii, ale także opiekunów naszych młodszych widzów, przygotowaliśmy „wakacyjne” tematy, podczas których w przystępny sposób zaprezentujemy obiekty z naszych kolekcji. [:]
Wydarzenia i wystawy

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Data

1 lipca
31 sierpnia

czas trwania: ok. 60 min

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Bilety
Bilety
lekcja
85 zł
lekcja + warsztat
100 zł

6-9 lat

W świecie arcydzieł
Podczas zajęć oswajamy się z muzealną przestrzenią, uczymy się rozpoznawać podstawowe techniki i tematy w malarstwie takie jak: portret, martwa natura, pejzaż, opcjonalnie scena rodzajowa.

Muzealny zwierzyniec
W trakcie zajęć będziemy przemierzali Muzeum tropem różnych zwierząt – od udomowionych aż po fantastyczne, zamieszkujące sferę naszej wyobraźni. Podpatrzymy dzieła mistrzów, którzy mierzyli się z trudnym zadaniem „złapania” w kadrze galopującego konia, albo oddania puszystości futerka w twardym kamieniu.

Rzeźba
Pora przyjrzeć się rzeźbom. Skoncentrujemy się na różnych technikach tworzenia i dowiemy się jakimi narzędziami operują artyści. Przyjrzymy się podstawowym materiałom, takim jak: gips, drewno i kamień, i poznamy nowe pojęcia, takie jak: brąz i faktura. Przekonamy się, że do wykonania rzeźby nie potrzeba drogich tworzyw, a czasem wystarczy to, co jest pod ręką.

5 zmysłów
Podążanie ścieżką dzieł sztuki przy uruchomieniu wszystkich zmysłów. Ile zmysłów, tyle zagadek i niespodzianek. Dzieci podzielone na pięć grup rozwiązują zadania odpowiednie dla danego zmysłu.

 

9-12 lat

Opowieści obrazów
Dlaczego warto czytać, słuchać i oglądać, czyli o baśniach, legendach, mitach i innych historiach ukrytych w obrazach. W trakcie zajęć staramy się wspólnie rozszyfrować zakamuflowane historie i zastanawiamy się nad tym, czy obraz może „opowiadać”.

Malarskie memory
Muzealny maraton po dwunastu tematach malarskich. Spotkanie ma charakter podsumowujący podstawową wiedzę o sztuce. Warsztat w formie zabawy w memory.

Fałszerze dzieł sztuki
Zajęcia wokół pojęć ze „świata sztuki” – oryginału, kopii, repliki czy falsyfikatu – wzbogacone o „historie z dreszczykiem”, czyli opowieść o muzealnych kradzieżach. Zasadnicza część zajęć to warsztaty z rozmaitymi zadaniami do rozwiązania w przestrzeniach galerii.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Koszt lekcji muzealnych:

 • zajęcia bez warsztatu: 85 zł od grupy + bilety wstępu dla każdego ucznia
 • zajęcia z warsztatem: 100 zł od grupy + bilety wstępu dla każdego ucznia

Bilet wstępu: 1 zł/uczeń. Dzieci do lat 7 pobierają bilety bezpłatne.

Dwóm opiekunom grupy przysługuje wstęp bezpłatny. Kolejne osoby muszą wykupić bilet (10 zł ulgowy, 15 zł normalny).

Grupa może liczyć do 25 osób (włącznie z opiekunami). Grupy większe są dzielone na mniejsze. Każda grupa ponosi koszt zajęć muzealnych.

Prosimy uczniów o zabranie legitymacji szkolnych.

Zajęcia muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach otwarcia muzeum dla publiczności.

Obowiązują stałe godziny rozpoczęcia zajęć:

Wt-Czw.: 10.15, 11.45, 13.15

Pt.: 11:15, 12:45, 14:15

Organizacja zajęć muzealnych:

 • Zajęcia muzealne przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego. Przed złożeniem zamówienia prosimy o zapoznanie się z ofertą tematów.
 • Zajęcia muzealne odbywają się przy eksponatach na wystawach stałych i czasowych w Muzeum.
 • Jeśli wybrany temat zajęć tego wymaga, należy przynieść własne przybory do pisania.
 • Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionych wcześniej zajęciach muzealnych, prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie o tym Działu Edukacji, tel. +48 61 85 68 136.
 • Pracownik Działu Edukacji oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły zajęcia muzealne, w holu głównym Muzeum przy słupie ogłoszeniowym obok kasy.
 • Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
 • Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na zajęciach muzealnych.
 • W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
 • Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu, obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

 

ZAPISY

Rezerwacje lekcji przyjmowane są telefonicznie w Dziale Edukacji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.30, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia zamówienia w przypadku braku wolnych miejsc.

+48 61 85 68 136

Wydarzenia i wystawy