Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Czwartki dla Seniorów
[:pl]Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców. [:]
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Władysław Ślewiński. Między Polską a Francją

Data

14 maja

godz. 12.15

czas trwania: ok. 75 min

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Prowadzenie: Katarzyna Grabowska (Dział Edukacji MNP)

Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Władysław Ślewiński. Między Polską a Francją

Bilety
Bilety
normalny
15 zł
ulgowy
10 zł

Droga Ślewińskiego do malarstwa nie była oczywista, za to jego artystyczne wybory dość jasne i bardzo konsekwentne. W jego dziełach spróbujemy odnaleźć słowiańską duszę i wpływ jednego z największych artystów przełomu XIX i XX w. – Paula Gauguina.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców.

Spotkania odbywają się w wybrany czwartek miesiąca w sezonie od listopada do maja (wg harmonogramu).

ZAPISY
Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne z tygodniowym wyprzedzeniem.

+48 61 85 68 136