Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Ratuszowy Wydział Kryminalny
[:pl]Prace remontowe w Muzeum Historii Miasta Poznania trwają. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r. Nie zapominamy jednak o naszych zwiedzających i miłośnikach miasta – w najbliższym czasie przygotowaliśmy dla Państwa szereg bardzo różnorodnych tematycznie wykładów, które w odpowiednich terminach odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9. [:]
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Zbrodnia z pierwszej strony

Data

13 czerwca

godz. 13:00

Prowadzenie: Justyna Żarczyńska

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

ODWOŁANE Zbrodnia z pierwszej strony

sobota
wstęp wolny

Czasopisma rozpisują się dziś o mrożących krew w żyłach przestępstwach. W telewizji śledzimy sprawy kryminalne, a dziennikarstwo śledcze wydaje się jednym z najbardziej pasjonujących zawodów. Dziennikarze wiedzą, jak przyciągnąć czytelnika, widza lub słuchacza. Jak było kiedyś? Jak prasa, czyli główne medium kształtujące wiedzę o otaczającej rzeczywistości, pisało o przestępstwach i przestępcach? Postaramy się rzucić światło na tę sprawę.

 

Spotkanie odbywa się w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W Muzeum Historii Miasta Poznania trwają prace remontowe. Ratusz dla zwiedzających otwarty zostanie ponownie w październiku 2021 r.