Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Czwartki dla Seniorów
[:pl]Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców. [:]
Wydarzenia i wystawy

Zygmunt Waliszewski. W obliczu śmierci

Data

19 marca

godz. 12.15

czas trwania: ok. 75 min

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Prowadzenie: Katarzyna Grabowska (Dział Edukacji MNP)

Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9
Wydarzenia i wystawy

Zygmunt Waliszewski. W obliczu śmierci

Bilety
Bilety
normalny
15 zł
ulgowy
10 zł

Jak tworzy artysta naznaczony piętnem śmiertelnej choroby? Szybko i dużo, jakby ścigał się z czasem. Pytanie, czy na płótnach Waliszewskiego odnajdziemy tego ślady?

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Jest to cykl czwartkowych wędrówek szlakiem nazwisk wielkich artystów, których dzieła możemy podziwiać na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Interesować nas będą malarze, u których spróbujemy wskazać różnorodne przełomy twórcze. Zwrócimy szczególną uwagę na momenty graniczne, ważne wydarzenia historyczne, zmiany w życiu osobistym, które zaważyły na wyborach artystycznych. Każde spotkanie przyjmie formę spaceru z przewodnikiem, wzbogaconego czasem o krótki wstęp z prezentacją w sali wykładowej, poszerzającą kontekst dzieł i uwzględniającą anegdoty oraz ciekawostki z życia twórców.

Spotkania odbywają się w wybrany czwartek miesiąca w sezonie od listopada do maja (wg harmonogramu).

ZAPISY
Na poszczególne zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne z tygodniowym wyprzedzeniem.

+48 61 85 68 136