Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia epidemicznego COVID 19 w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Szanowni Państwo, w związku z tym, że jesteśmy otwarci dla publiczności, prosimy aby zapoznali się Państwo z zasadami zwiedzania obowiązującymi w okresie zagrożenia epidemicznego COVID – 19 w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania „Regulaminu zwiedzania muzeum” oraz poniższych „Zasad zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia COVID – 19 w Muzeum Narodowym w Poznaniu i jego oddziałach”.

W Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz jego oddziałach obowiązują maksymalne limity liczby zwiedzających mogących przebywać jednocześnie w poszczególnych obiektach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Maksymalna liczba osób mogących przebywać jednocześnie wynosi:

a) w Muzeum Narodowym w Poznaniu, w Galerii Malarstwa i Rzeźby – 350 osób

b) w Muzeum Sztuk Użytkowych, Oddziale MNP – 50 osób

c) w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, Oddziale MNP – 30 osób

d) w Muzeum Instrumentów Muzycznych , Oddziale MNP – 15 osób

e) w Muzeum Etnograficznym, Oddziale MNP – 10 osób

f) w Muzeum Pałacu Rogalinie, Oddziale MNP:

– Korpus Główny – 10 osób

– Galeria – 50 osób

– Powozownia – 5 osób

– Gabinet Londyński wraz z łącznikiem  -10 osób

g) w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, Oddziale MNP – 20 osób

h) w Muzeum Zamku w Gołuchowie, Oddziale MNP – 10 osób

Zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpiecznego dystansu społecznego – min. 1,5 m odstępu pomiędzy zwiedzającymi (nie dotyczy rodzin). Muzeum dostępne jest tylko dla osób posiadających własne maski zasłaniające usta i nos (obowiązek nie dotyczy dzieci do ukończenia 5. roku życia oraz osób, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa). Nieprzestrzeganie tej zasady (zdejmowanie lub zsuwanie masek) skutkuje koniecznością opuszczenia muzeum. Zwiedzający są zobowiązani do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu.