Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

„Żłóbek Wielkopolski 2020”. Wyniki i wirtualna wystawa pokonkursowa

XXII edycja konkursu „Żłóbek Wielkopolski”, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, została zrealizowana w nowej, wirtualnej formule. Uczestnicy konkursu swoje własnoręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe, mogli zaprezentować za pomocą fotografii, opisów oraz filmów.  Jury spośród 30 nadesłanych zgłoszeń wybrało najpiękniejsze szopki i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w pięciu kategoriach.

Na uwagę zasługuje różnorodność prac konkursowych: tematów, materiałów, technik. Wszystkim autorkom i autorom prac konkursowych serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Konkursu i szczerze gratulujemy – Państwa piękne i pomysłowe szopki wspaniale prezentują się na zdjęciach, filmach i opisach. Tegoroczne prace konkursowe potrafiły zaskoczyć członków jury, którzy w dwudziestodwu-letniej historii konkursu dużo już widzieli.

Po raz pierwszy w dziejach „Żłóbka Wielkopolskiego” wystawa pokonkursowa  przeniosła się w przestrzeń wirtualną, znajdując swoje miejsce na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz na Facebooku Muzeum Etnograficznego.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu i wirtualną wystawą „Żłóbek Wielkopolski 2020”: TUTAJ