Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Aktualności

Zmarł nasz wieloletni pracownik

Ze smutkiem dzielimy się wiadomością, że 12 października zmarł Jacek Ustasiak (1951 – 2022), wieloletni pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Od końca lat 90. XX wieku prowadził pracownią informatyczną. Wprowadził do muzeum nowoczesność. Jego dziełem była pierwsza, strukturalna komputeryzacja muzeum. Do wielu naszych oddziałów doprowadził światłowód. To dzięki jego zaangażowaniu powstała pracownia fotografii cyfrowej. Był również autorem  strony internetowej  muzeum, która funkcjonowała na przełomie lat 90. XX w.  i  w pierwszej dekadzie nowego wieku. Czuwał nad bezpieczeństwem muzealnej bazy, a w ostatnich latach nad cyberbezpieczeństwem naszego muzeum. Służył swoją wiedzą, z cierpliwością przeprowadzał wielu z nas – muzealników i humanistów przez tajniki i meandry świata informatycznego. Fotograficzną pasję realizował na wielu ważnych muzealnych imprezach – wernisażach i nocach w muzeum.
Niemal do końca swoich dni pracował. Niewiele ponad miesiąc temu żegnaliśmy Go życząc by czas na emeryturze poświęcił na zadbanie o własne zdrowie.
Pozostanie w naszej pamięci !