Muzeum Pałac w Rogalinie laureatem nagrody Izabella 2023

Muzeum Pałac w Rogalinie laureatem nagrody Izabella 2023

Szanowni Państwo,

z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Muzeum Pałac w Rogalinie – jako Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu – znalazło się w gronie laureatów prestiżowej nagrody w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella 2023”.

W piątek 24 maja br. w Pałacu w Lewkowie odbyła się gala wręczenia nagród, na której przyznano Nam trzecią nagrodę w kategorii „Działalność promocyjna i popularyzatorska” za projekt „WielkoPolska-emigracyjna Europa”. Jest to rodzaj nieformalnego szlaku, wzorowanego na szlakach kulturowych funkcjonujących pod egidą Rady Europy, którego zasadniczym celem jest promowanie zasług „wielkoPolskich” emigrantów w pokojowym kształtowaniu nowoczesnej Europy, przy równoczesnym zachowaniu odrębności i tożsamości narodowej.

Więcej informacji o nagrodzonym projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://wielkopolskaemigracyjna.eu/

Zachęcamy do zapoznania się z naszym szlakiem, wiodącym śladami wielkopolskich emigrantów, być może okaże się dla Państwa inspirujący przy planowaniu wakacyjnych podróży.

Fot. Szymon Jaszak

Dyplom z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrali: Kierownik Oddziału dr Ewa Leszczyńska, Dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu Tomasz Łęcki oraz wykonawca strony internetowej projektu Maciej Czub.