Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
KURS RYSUNKU I MALARSTWA
[:pl]Zajęcia adresowane są do osób dorosłych pragnących rozwijać, pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku i malarstwa. Przedmiotem warsztatów są zagadnienia dotyczące środków wyrazu artystycznego, sproblematyzowane zagadnienia natury twórczej stanowiące dialog z kierunkami i nurtami sztuk wizualnych. W programie spotkań praktyka uzupełnia się z treściami teoretycznymi. Oprócz realizacji prac zajęcia uwzględniają zwiedzanie wystaw stałych i czasowych prezentowanych w Muzeum Narodowym. Formuła warsztatów umożliwia uczestnictwo osobom będącym na różnych poziomach zaawansowania, opiera się bowiem na indywidualnych, autorskich korektach wykonywanych przez prowadzących zajęcia artystów. [:]
Wydarzenia i wystawy

PLENER I: Panorama

Data

26 maja
3 czerwca

piątki godz. 16:00-19:45
soboty godz. 11:00-15:00

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

Góra Przemysła 1, Poznań
Wydarzenia i wystawy

PLENER I: Panorama

Bilety
Bilety
koszt
280 zł

26.05, 27.05, 02.06, 03.06.2023

W trakcie warsztatów zastanowimy się czym jest panorama, jakie posiada właściwości, czym się charakteryzuje. Punktem odniesienia staną się widoki z Zamku Królewskiego ujmujące architekturę Starego Rynku z lotu ptaka.  Zapisy twórcze realizowane będą przy użyciu techniki malarstwa akrylowego. Praktyka paralelnie będzie wspierana teorią, autorskie korekty uzupełniane propozycjami ćwiczeń dodatkowych.

Prowadzący: Magdalena Parnasow-Kujawa lub Jarosław Szelest

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zajęcia prowadzone są w grupach 18 osobowych. Cykl obejmuje 4 spotkania (16 godzin zegarowych).
Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie deklaracji i dostarczenie jej po podpisaniu osobie prowadzącej kurs na pierwszym spotkaniu kursu.

Koszt: 280 zł
• cena obejmuje udział w zajęciach, materiały plastyczne oraz wstęp na ekspozycje muzealne i wystawy czasowe w trakcie trwania poszczególnych edycji warsztatów
• płatność (tylko po uprzednim wpisie na listę uczestników):
– w kasie Muzeum Narodowego w Poznaniu (Al. Marcinkowskiego 9) w godzinach otwarcia Muzeum dla zwiedzających (kasa zamykana jest 30 min przed zamknięciem Muzeum)
– lub przelewem na konto:
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Poznaniu, 62 1130 1088 0001 3026 9720 0016
Tytułem: Kurs rysunku i malarstwa + imię i nazwisko

ZAPISY
19.04 – 19.05.2023
– telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
– mailowo: warsztaty@mnp.art.pl
• w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i telefon kontaktowy
• liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.

+48 61 85 68 136