Przejdź do głównej treści

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Close
A A A
Kaligrafia i Iluminacja
[:pl]Jeśli intryguje Państwa świat, w którym pisanie nie kojarzyło się wyłącznie z klawiaturą i wydrukiem komputerowym, ale było rów-noznaczne z tworzeniem dzieła sztuki, to zapraszamy na spotkania ze średniowieczną kaligrafią i iluminacją. Proponujemy cykle warsztatów, podczas których będzie można poznać podstawy kilku rodzajów pisma, a także sztuki iluminacji – czyli zdobienia ksiąg. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, także do tych, które nigdy wcześniej nie miały styczności z kaligrafią. [:]
Wydarzenia i wystawy

TEKSTURA: „kwadratowe pismo” – kaligrafia

Data

24 lutego
4 marca

piątki, godz. 17:00-20:00
soboty godz. 11:00-14:00
 (sala warsztatowa)

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Kontakt

Kontakt

aleje Marcinkowskiego 9, Poznań
Wydarzenia i wystawy

TEKSTURA: „kwadratowe pismo” – kaligrafia

Bilety
Bilety
koszt
220 zł

24, 25.02, 3, 4.03.2023

Nauka pisma zwanego potocznie „gotykiem” – bardzo pięknego, ale wymagającego, charakteryzującego się prostymi, pionowymi liniami. Warsztat obejmuje wyłącznie małe litery – jego kontynuacją jest „Wielki gotyk”.

Prowadzenie: Olga Paszkowska – zajmuje się kaligrafią od 17 lat a iluminacją od 12 lat; absolwentka Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Barbary Bodziony w Krakowie. Oprócz warsztatów w Muzeum Narodowym w Poznaniu prowadzi prezentacje i pokazy na festynach rycerskich i innych imprezach plenerowych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Kurs obejmuje 4 spotkania po 3 godziny.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie deklaracji i dostarczenie jej po podpisaniu osobie prowadzącej kurs na pierwszym spotkaniu kursu.

KOSZT:
220 zł – cena obejmuje udział w zajęciach, materiały plastyczne oraz wstęp na ekspozycję stałą i wystawy czasowe w trakcie warsztatów.

PŁATNOŚĆ (tylko po uprzednim wpisie na listę uczestników):
– w kasie Muzeum Narodowego w Poznaniu (Al. Marcinkowskiego 9) w godzinach otwarcia Muzeum dla zwiedzających (kasa zamykana jest 30 min przed zamknięciem Muzeum)
– lub przelewem na konto:
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Poznaniu, 62 1130 1088 0001 3026 9720 0016
Tytułem: Kaligrafia + imię i nazwisko uczestnika

ZAPISY
• 23.01 – 17.02.2023
– telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
– mailowo na adres: na adres: kaligrafia@mnp.art.pl
• w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i telefon kontaktowy
• liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.

+48 61 85 68 136