
HOP do ŚRODKA | Warsztaty taneczne z kolektywem Kolekttacz (4-8 lat)
28 września 11:00 - 12:15
Warsztat ruchowy kierowany do dzieci od 4 do 8 roku życia wraz z opiekunami.
Spotkanie nie tylko z dziełami sztuki, ale też w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Warsztat traktujemy jako pretekst do budowania i pogłębiania relacji pomiędzy uczestnikami – w rodzinach, pośród bliskich sobie osób. Przenosimy akcent z biernego odbioru na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Kierujemy uważność z zewnętrza do środka. Staramy się zwrócić uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe, niepowtarzalne, wystarczające. Wspólnie szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie i radość ze wspólnego bycia. Towarzyszą nam kokony sensoryczne Intibag (www.intibag.eu).
Prosimy o wygodny strój, skarpety, wodę.
Data: 28 września
Godzina: 11:00
Miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu przy Alejach Marcinkowskiego 9
Bilety: 20 zł – bilet dla dziecka, 30 zł – bilet dla dorosłego opiekuna
Prowadzenie: Aniela Kokosza i Paulina Giwer-Kowalewska
Zapisy: telefonicznie pod numerem 61 85 68 137 (od poniedziałku 8.09, w godz. 8:00-15:30)
Aniela Kokosza – tancerka, performerka, choreografka, pedagożka tańca, choreoterapeutka. Stypendystka Somatische Akademie w Berlinie, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Fundacji Ciało/Umysł, Art Station Foundation by G.Kulczyk, Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Poznania. Pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele. We współpracy z Izą Chlewińską, doświadcza i współtworzy Metodę Intibag. Pracuje ze studentami tańca na poznańskiej AWF. W 2020 r. założyła Kolekttacz.
Paulina Giwer-Kowalewska – aktorka, performerka, edukatorka. Absolwentka AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Aktorka w spektaklach: Blisko (Centrum Sztuki Dziecka), Tu mieszkamy (Art Fraction Foundation / Teatr Animacji) i Frajda Granda Bzik (Art Fraction Foundation / Kolekttacz), które prezentowane są na najważniejszych festiwalach w kraju i na świecie. Koordynatorka wydarzeń artystycznych w domach kultury. Pracuje jako twórczyni niezależna, prowadząc autorskie warsztaty dla rodzin, dla grup o różnych potrzebach. Od 2020 r. współtworzy Kolekttacz. Pracuje z obiektami sensorycznymi Intibag, pogłębiając wiedzę na temat Metody Intibag.