Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Muzealne przygody początkujących Rzemieślników: „Bardzo trudno jest mi orzec, czy to ptak, czy nosorożec” – tworzymy glinianego „Cosia”

Jak powstały fantastyczne stworzenia? Z zamieszania, poplątania i kombinowania! Nie wierzycie? Podczas spotkania „rozłożymy” jednorożce, gryfy i smoki na czynniki pierwsze i sami stworzymy fantastycznego „cosia”. Jak będzie wyglądał i co będzie jego wyjątkową mocą? To już zależy tylko od Was!

Prowadzenie: Aleksandra Nieścioruk

MUZEALNE PRZYGODY POCZĄTKUJĄCYCH RZEMIEŚLNIKÓW
Czy na sztukę można tylko patrzeć? Oczywiście, że nie! Możemy używać dzieł sztuki każdego dnia, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy… Czy zdołamy jednak stworzyć własne dzieło sztuki – takie, które posłuży nam do wysyłania sekretnych wiadomości, albo w które możemy się ubrać?
Każde z zajęć rozpoczniemy od niezwykłej historii obiektu z przeszłości. Do czego służył? Czy używał go ktoś wyjątkowy? Z jakiego kraju został przywieziony? Po wizycie na ekspozycji przejdziemy do działania i zdobędziemy nowe umiejętności artysty-rzemieślnika. Wykonamy przedmioty podobne do tych, które odkryliśmy w muzeum. Niepotrzebne są zdolności manualne – liczy się ciekawość tworzenia i chęć odkrywania!
Więcej wydarzeń w ramach cyklu do sprawdzenia tutaj

 

 

DATA

21 października, 2023
12:00 - 13:30
Kategoria

Dodatkowe informacje

zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat

Zapisy

Od 1.10.23 / edukacja.msu@mnp.art.pl

Koszt

Wstęp: 15 zł (opiekun dziecka wchodzi bezpłatnie – obecność opiekuna obowiązkowa)

Płatność

płatność przed zajęciami w kasie muzeum

Lokalizacja

Góra Przemysła 1
Poznań, 61-768 Poland