Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Straight edge w Polsce i na świecie – spotkanie z Adamem Szulcem, muzykiem i barberem

„Lata osiemdziesiąte w Polsce, czyli okres mojego buntu i dojrzewania, wspominam jako czas wszechobecnej smuty i mizerii, pijaństwa, szarości i beznadziei.
Wiedziałem, że tylko samemu można do czegoś w życiu dojść.
Dlatego 𝘀𝘁𝗿𝗮𝗶𝗴𝗵𝘁 𝗲𝗱𝗴𝗲 był mi od początku bliski.
Uważam ten ruch za jeden z najbardziej dynamicznych, oddolnych ruchów subkulturowych, jaki narodził się na świecie.
Hasła „Nie piję”, „Nie palę”, „Nie narkotyzuję się”, „Nie traktuję moich partnerów tylko jako obiekty seksualne” a później także hasło życia bez jedzenia mięsa przemówiły do mnie od razu.”
Adam Szulc „Krótko po męsku” Wydawnictwo: Zysk i S-ka
👉Czym jest ruch straight edge?
👉Czy był to bunt przeciwko buntowi?
👉Co wyróżnia straightedge’owca od reszty?
👉Jakimi ideami się kieruje?
O tych i wielu innych sprawach opowie 𝗔𝗱𝗮𝗺 𝗦𝘇𝘂𝗹𝗰 – fryzjer męski z Poznania, z prawie 40-letnim stażem w zawodzie. Jest autorem trzech książek o fryzjerstwie męskim – „Fryzjer Męski”, „Następny Proszę!”, „Krótko Po Męsku” – które ukazały się w Wydawnictwie Zysk i S-ka.
Na rynku dostępna jest również angielska wersja jednej z książek, rekomendowana przez znane nazwiska z branży na całym świecie.
𝗔𝗱𝗮𝗺 𝗦𝘇𝘂𝗹𝗰 przez trzy lata był nauczycielem i prowadzącym program edukacyjny „Fryzjer Męski Barber” w szkole branżowej w Poznaniu. Od 8 lat prowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych barber shopów w kraju. Tam codziennie można go spotkać z nożyczkami i brzytwą przy fotelu. Miejsce to zwane jest przez fanów „Jamą”. Zarazem jest niestrudzonym rewitalizatorem ukochanego zawodu. W nauce kładzie nacisk na permanentny rozwój połączony z historią i etyką zawodu.
W 2021 r. został przyjęty do prestiżowego Hall of Fame, działającego przy National Barber Museum w Ohio. Prywatnie mąż i ojciec czworga dzieci, perkusista i autor tekstów hardcorowego zespołu Cymeon X.

Wydarzenie towarzyszy najnowszej wystawie czasowej Ultraawangarda. Koło Klipsa i poznański underground lat 80. XX wieku.

 

DATA

30 czerwca
13:00 - 14:30
Kategoria

Bilety

Do udziału w wydarzeniu upoważnia zakup biletu do muzeum.
Bilet normalny - 20 zł
Bilet ulgowy - 13 zł
Uczniowie i studenci do 26 r.ż. - 1 zł
Dzieci do lat 7 - bezpłatnie

Lokalizacja

Aleje Marcinkowskiego 9
Poznań, 61-745 Poland