Srebrny skarb od roku w naszym Muzeum

Srebrny skarb od roku w naszym Muzeum

23 stycznia przypada pierwsza rocznica przekazania decyzją Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Obrony Narodowej na własność Muzeum Narodowemu w Poznaniu tzw.  srebrnego Funduszu Obrony Narodowej. Dla naszej placówki muzealnej było to olbrzymim wyróżnieniem, a i obowiązkiem, jakim jest pełnienie roli depozytariusza historii.

W ramach obchodów jubileuszu, pragniemy zaprosić Państwa w dniach 19-23 stycznia do Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu do odwiedzenia wystawy „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum”. Ekspozycja prezentuje zbiór sreber Funduszu Obrony Narodowej, które w przededniu wybuchu II wojny światowej ofiarowali nasi poprzednicy. Bilet na wystawę w tych dniach będzie kosztował symboliczną złotówkę.

Ponadto w dniach 19-23 stycznia w obniżonej o 30% cenie będzie można zakupić wydawnictwo albumowe, w którym znajdują się teksty o historii FON i charakteryzujące zasób, w tym krótkie charakterystyki najcenniejszych obiektów lub grup obiektów. W części ilustracyjnej albumu przedstawione są zdjęcia archiwalne przed 1939 roku, zdjęcia z powrotu sreber w 1976 roku oraz przede wszystkim zdjęcia obiektów. Do każdego zakupu albumu przewidujemy drobny upominek nawiązujący do wystawy.

Album w promocyjnej cenie można zakupić także w sklepie on-line: https://sklep.mnp.art.pl/produkt/nie-zmarnujcie-niepodleglosci-srebra-fon/