Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

FERIE W MUZEUM 2024

Na czas tegorocznych ferii Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje dla najmłodszych widzów zajęcia w przestrzeniach galerii, połączone z zabawami, warsztatami czy zagadkami.
Zajęcia dla dzieci w wieku ok. 6-12 lat (szczegóły w harmonogramie).
Obecność rodzica/dorosłego opiekuna jest obowiązkowa!

Spotkania odbywać się będą w Gmachu Głównym MNP (Al. Marcinkowskiego 9) i w trzech jego oddziałach:
Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu (Góra Przemysła 1)
Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45)
Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie (Śmiełów, 63-210 Żerków)

Plan spotkań

13.02 – O rodzinach instrumentów (6-10 lat)
Instrumenty, tak jak i ludzie, żyją w rodzinach. Skąd biorą się ich „nazwiska”? Czy fortepian jest spokrewniony z gitarą? Jak ma na imię siostra skrzypiec? Przyjdźcie, sprawdźcie, posłuchajcie i… zagrajcie!
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

14.02 – Jak wysyłać tajne wiadomości i czy muszki to tylko owocówki? (7-12 lat)
Uczymy się „mowy” wachlarzy. Jak wysyłać ściśle tajne wiadomości? Jak stworzyć sekretny język? Czy uda nam się porozmawiać bez użycia słów?
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH

15.02 – Muzealne zwierzęta i… jak je znaleźć? (6-10 lat)
Muzeum zamieszkują różne stworzenia, kryją się w zakamarkach i czekają na spotkanie, by opowiedzieć swoje nam swoje przygody. Zapraszamy!
MUZEUM NARODOWE

16.02 – Skąd się wzięło dzieło (6-10 lat)
Jak to się stało, że w muzeum jest tyle eksponatów? Do kogo należały dawniej, a do kogo dziś? Podczas spotkania, rozwiązując różne zagadki poznamy kilka niezwykłych historii dzieł z Muzeum Narodowego w Poznaniu, a przede wszystkim dowiemy się jak do niego trafiły.
MUZEUM NARODOWE

20.02 – Muzyczne opowieści (6-10 lat)
– Podczas zajęć poszukamy instrumentów, które potrafią opowiadać niezwykłe muzyczne historie – o zbliżającym się czasie świąt, o pięknych rumakach, o niezwykłych dalekich krajach… Na koniec spróbujemy wyczarować z instrumentów naszą wspólną muzyczną opowieść.
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

21.02 – Starożytne puzzle (8-12 lat)
Podczas zajęć przyjmiemy perspektywę archeologa, będziemy uczyć się dostrzegać piękno fragmentu i je interpretować wedle własnej wizji, dowiemy się czym jest kartonaż i zobaczymy niepokazywane na co dzień, prawdziwe relikty sztuki Starożytnego Egiptu.
MUZEUM NARODOWE

22.02 – Urodzinowo o Chopinie (6-10 lat)
Pomimo ukończonych dwustu czternastu lat Chopin i jego muzyka mają się doskonale! Zapraszamy na urodzinowe spotkanie, podczas którego przekonacie się, jak niezwykłym dzieckiem był mały Fryderyk, obejrzycie fortepiany z czasów jego młodości i zobaczycie, jak naprawdę wyglądał, gdy dorósł. Obiecujemy, że – jak to na urodzinach – nie zabraknie świetnej muzyki i dobrej zabawy.
MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

23.02 – Opowieści sprzed wieków (6-10 lat)
Wśród blasku złota i niecodziennego zapachu, pośród gestów i spojrzeń postaci z obrazów i rzeźb snują się historie. Idąc tropem świętych, tajemniczych rekwizytów i… ogonów poznamy tajemnice średniowiecza. Zajęcia w przestrzeni wystawy „Powiadacze. Dialog między sztuką współczesną a średniowieczną.”
MUZEUM NARODOWE

23.02 – Tajemnicze obiekty (6-10 lat)
Podczas wspólnej zabawy w muzealnych detektywów, odkryjemy razem tajemnicze eksponaty i poznamy ciekawostki z nimi związane. Podejmijcie wyzwanie i rozwiążcie wszystkie zadania!
MUZEUM A. MICKIEWICZA W ŚMIEŁOWIE

23.02 o 12.00 „Zimowe opowieści”
Wybierzemy się w zimową podróż marzeń! Poszukamy zimy w rogalińskiej galerii obrazów. Dowiemy się co to jest noc polarna i niebieska godzina. Wskażemy na mapie, jak można dotrzeć do miejsc pokazanych na omawianych dziełach. Następnie przejdziemy do części warsztatowej, w której uczestnicy wykonają przestrzenną formę pejzażu zimowego.
Czas 45 min, koszt 20 zł od dziecka (opiekunowie bezpłatnie, zapisy (61) 8138 829 lub rogalin@mnp.art.pl
MUZEUM PAŁAC W ROGALINIE

 

Więcej informacji o Feriach w Muzeum  TUTAJ.

DATA

Początek:
13 lutego 11:00
Koniec:
23 lutego 12:30
Kategoria

Praktyczne informacje

w czasie ferii zimowych
codziennie (od wtorku do piątku)
o godz. 11:00

Zapisy

– Muzeum Narodowe i oddziały poznańskie: tel. 61 85 68 136
– Śmiełów: tel. 62 74 03 16

Koszt

– 20 zł
– opiekun - wstęp bezpłatny