Weekendowe oprowadzanie po ekspozycji Ratusza – Muzeum Poznania „Poznań przed Quadro”

Ratusz - Muzeum Poznania Stary Rynek 1, 61-768 Poznań

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej konserwacją i remontem, udostępniamy Państwu piwnice i parter Ratusza. Na nowej wystawie pt. „Poznań przed Quadro” opowiadamy o historii miasta od X do połowy XVI wieku i o architekturze samego budynku. Ponadto wizyta w naszym magazynie studyjnym stanowić będzie doskonałą okazję, by poznać bogate zbiory Muzeum Poznania – mówiące o historii Poznania i życiu jego mieszkańców.

Ratuszowe Piwniczaki. Legendarny Dzień Dziecka w Ratuszu

Ratusz - Muzeum Poznania Stary Rynek 1, 61-768 Poznań

Piwniczyć” w potocznym języku znaczy izolować się od ludzi i najczęściej spędzać czas przed ekranem komputera. Seria weekendowych zajęć z warsztatem plastycznym inspirowana jest naszymi ratuszowymi piwniczakami – skarbami z ekspozycji w piwnicach gotyckich. Zapraszamy wszystkich tych, którzy zamiast „kurzyć się” w domu na kanapie, wolą nieco pobrudzić się farbą w Muzeum, poznać ciekawe eksponaty i skrywane przez nie historie.
Na kolejnych zajęciach z cyklu zwiedzimy Ratusz podążając szlakiem legend poznańskich. Następnie wykonamy kukiełki przedstawiające legendarnych bohaterów i odtworzymy ich losy bawiąc się w teatrzyk.