Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

XXII edycja Nocy Muzeów w Muzeum Narodowym w Poznaniu i oddziałach

18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany także Dniem Muzealnika i dokładnie w tym samym dniu, w sobotę,  chcemy zaprosić naszą publiczność na XXII edycję poznańskiej Nocy Muzeów.

Co będzie się działo w Muzeum Narodowym i jego oddziałach?

W Gmachu Głównym nie zabraknie spotkań z kuratorami galerii mieszczących się w zabytkowej części muzeum, a konserwatorzy pokażą to, czego nie widać gołym okiem. Zapraszamy też Państwa na spotkania z dźwiękiem i słowem – nie zabraknie muzyki (koncerty) oraz literatury klasycznej. W przestrzeniach starego holu przypomnimy także o remontowanym i zamkniętym na co dzień dla zwiedzających oddziale MNP – Muzeum Etnograficznym, którego pracownicy wspólnie z Polskim Towarzystwem Ludoznawczym poprowadzą warsztaty wykonywania firlejek dla dzieci i dorosłych. Ponadto nadal dostępna będzie wystawa czasowa pt.: Ultraawangarda. Koło Klipsa. Poznański underground lat 80. XX wieku – zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze jej nie wiedzieli.

Muzeum Sztuk Użytkowych czeka na Państwa, proponując odkrywanie tamtejszych eksponatów – w tym skarbów ukrytych w ekspozycyjnych szufladach! Czekają też kuratorzy i edukatorka, gotowi podzielić się najciekawszymi historiami o naszych obiektach, a także materiały edukacyjne – do oglądania, słuchania i… wąchania. Tegoroczne odwiedziny w muzeum dadzą też okazję do zachwytu nad nowościami w naszej kolekcji – to drogocenne, widowiskowe eksponaty światowej klasy, zaprezentowane na wystawie Precjoza. Pokaz nabytków Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu. To też ostatnia szansa na zobaczenie wystawy czasowej Nie zmarnujcie Niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum – prezentacji zbioru sreber FON, który w przededniu wybuchu II wojny światowej ofiarowało polskie społeczeństwo. Noc Muzeum wraca po kilku latach do Ratusza – Muzeum Poznania! Impreza będzie stanowić znakomitą okazję do odkrywania na nowo przestrzeni gotyckich piwnic (niedostępnej od 1997 roku!) i zobaczenia wystawy Poznań przed Quadro. Zapraszamy też na pokaz filmów prezentujących dawny Poznań i krótkie opowieści o obiektach prezentowanych na wystawie. A zlokalizowane tuż obok Ratusza Muzeum Instrumentów Muzycznych, pochwali się najnowszym projektem Musica Wartenbergensis, który dotyczy kompleksowego opracowania rękopisów muzycznych pochodzących z nieistniejącego już klasztoru jezuitów w Otyniu. W czasie Nocy Muzeów zapraszamy dzieci na warsztaty z tworzenia papieru czerpanego i pisania na nim tradycyjnym piórem z atramentem z kałamarza. W Muzeum Instrumentów nie może też zabraknąć muzyki na żywo. Nieopodal znajduje się nasz kolejny oddział – Wielkopolskie Muzeum Wojskowego. Tu kuratorzy i kustosze opowiedzą o częściowo zmodernizowanej ekspozycji i przygotują krótkie wykłady przybliżające specyfikę tego miejsca i zbiorów.

Noc Muzeów w MNP to nie tylko Poznań, ale także nasze zamiejscowe oddziały!

Pałac w Śmiełowie zawsze w tym dniu rozbrzmiewa koncertami w przepięknych okolicznościach przyrody, a dodatkową atrakcją w tym roku będą wydarzenia upamiętniające rocznicę wizyty w pałacu dwóch niezwykle ważnych dla polskiej kultury postaci: Henryka Sienkiewicza oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Wszystkim, którzy obejrzeli nową wersję „Akademii Pana Kleksa” (i nie tylko) proponujemy wizytę w Zamku w Gołuchowie, gdzie kręcono ekranizację – scenerią filmu był m.in. urokliwy dziedziniec zamkowy, który po zakończonych w 2023 roku pracach remontowo-konserwatorskich odzyskał dawny blask. Udostępniona zostanie też cała ekspozycja z odzyskanymi w 2023 roku obrazami z dawnej gołuchowskiej kolekcji – dyptykiem: „Mater Dolorosa” i „Ecce Homo”. Planowany jest także spacer z przewodnikiem do pobliskiej kaplicy, w której spoczywa Izabela z Czartoryskich Działyńska. W tym roku minie 125 rocznica jej śmierci. Zapraszamy także do Pałacu w Rogalinie, gdzie czekają na państwa pracownicy muzeum gotowi oprowadzić po wszystkich zakamarkach: ekspozycjach, ogrodzie i parku.

SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZEŃ W POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁACH:

od 17:00 GRA MIEJSKA do wystawy  do wystawy „Ultraawangarda. Koło Klipsa…”
Gra miejska przygotowana przez studentki UAP i Instytutu Historii Sztuki UAM. Karta do pobrania w punkcie informacyjnym.

17:00 i 20:00 WARSZTATY: Wycinamy szablony – malujemy koszulki
Wykonywanie nadruków za pomocą szablonu i farby akrylowej to technika niedroga i prosta, wręcz domowa – a przy tym niezwykle efektowna. Można ją wykorzystać do naniesienia grafiki na koszulkę czy płócienną torbę, lub też za jej pomocą wykonać plakat lub ozdobić ścianę. Od lat używana jest w sztuce, a obecnie wpisuje się w pozytywny trend „zero waste”. Pokażemy różne możliwości w dziedzinie narzędzi, materiałów i technik, ale główną częścią spotkania będzie oczywiście praktyka. Dla każdego przygotowany jest pełny zestaw do wykonania od podstaw własnej grafiki. Na każdym etapie tworzenia – od projektu, poprzez wycinanie szablonu, aż do wykonania nadruku – prowadzący służy radą i pomocą. Jeśli pojawią się dzieci, które nie są jeszcze gotowe do wycinania szablonów nożykiem – naniosą farby pędzlem lub otrzymają specjalne pastele do tkanin. Efektem spotkania będzie podstawowe, ale w miarę możliwości wszechstronne przygotowanie do rozpoczęcia własnej przygody z szablonem – oraz do samodzielnych poszukiwań i eksperymentów, bo o to przecież chodzi! Zachęcamy do przyniesienia własnych koszulek lub toreb płóciennych.
Prowadzenie: Grzegorz Kmita-Patyczak
Miejsce: sala edukacyjna, parter nowego gmachu

19:00, 20:30 i 22:00 OPROWADZANIA kuratorskie po wystawie czasowej „Ultraawangarda. Koło Klipsa …”
Prowadzenie: dr Anna Borowiec (kuratorka wystawy)
Zbiórka: hol nowego gmachu

17:00-1:00 Pokaz filmów z serii „Dzieła utracone”. Cykl filmów „Dzieła utracone” został zrealizowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2022–23. Składają się na niego 4 filmy w reżyserii Agnieszki Trzos: „Gitara”, „Diana”, „Portret mężczyzny”, „Autoportret”, 3 filmy w reżyserii Pawła Wróbla: „Walka postu z karnawałem”, „Dirk Bouts. Dyptyk”, „Salzburska kolekcja zoologiczna”, a także film w reżyserii Tomasza Jeziorowskiego: „Lucas Cranach. Opłakiwanie Chrystusa”. W czasie pokazów organizowanych podczas Nocy Muzeów zostaną zaprezentowane 4 filmy w reżyserii Agnieszki Trzos, opowiadające historie obiektów uznawanych za polskie straty wojenne, zaginionych z polskich muzeów w czasie ostatniej wojny. Rzeźba „Diana” dłuta Jeana-Antoine’a Houdona z kolekcji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz obraz z Muzeum Narodowego w Warszawie – „Portret młodego mężczyzny w peruce” namalowany przez Krzysztofa Lubienieckiego zostały odzyskane w ostatnich latach dzięki działaniom restytucyjnym resortu kultury. „Gitara” – praca Picassa utracona z Muzeum Sztuki w Łodzi oraz „Autoportret” Jacka Malczewskiego, należą do grupy ponad 516 tysięcy dzieł sztuki poszukiwanych przez Państwo Polskie na całym świecie od zakończenia II wojny światowej.
Miejsce: przed wejściem do Galerii Sztuki Polskiej XVI–XVIII w., parter starego gmachu

 

od 17:00 WARSZTATY z wykonywania firlejek Pracownicy zamkniętego dla zwiedzających, remontowanego oddziału MNP – Muzeum Etnograficznego wraz z gośćmi z Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego (oddział w Poznaniu) poprowadzą warsztaty wykonywania firlejek dla dzieci i dorosłych. Na stoisku będzie możliwość zapoznania się z działalnością oraz publikacjami PTL. Warsztaty będą odbywały się do momentu wyczerpania materiałów.
Prowadzenie: Pracownicy Muzeum Etnograficznego wraz z gośćmi z Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego
Miejsce: hol starego gmachu

18:00 WYKŁAD: „Salvator Mundi”. Zabytek odzyskany Spotkanie z obrazem, który powrócił do zbiorów Galerii Sztuki Polskiej XVI-XVIII w. MNP, po kilkuletniej konserwacji przeprowadzonej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorką prac renowacyjnych była pani Julia Gluźniewicz. Zaprezentujemy wyniki jej działań.
Prowadzenie: Agnieszka Kunicka-Goldfinger (Główny Konserwator MNP), dr Adriana Podmostko-Kłos (Galeria Sztuki Polskiej od XVI do XVIII w.)
Miejsce: Galeria Sztuki Polskiej XVI–XVIII w., parter starego gmachu

18:30 OPROWADZANIE: Arcydzieła Galerii Sztuki Europejskiej
Prowadzenie: dr Maciej Broniewski (Galeria Sztuki Europejskiej)
Zbiórka: hol starego gmachu (przy schodach)

19:00 KONCERT Poznańskiego Chóru Polihymnia. Chór powstał 40 lat temu z inicjatywy ówczesnego prorektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. Janusza Dzięcioła. Bogata działalność koncertowa w Polsce i wielu krajach świata przyniosła zespołowi pochlebne recenzje i nagrody na licznych festiwalach i konkursach. W repertuarze chóru znajduje się około 300 utworów pochodzących z różnych epok – od średniowiecza do współczesności. Współpracując z Państwową Filharmonią w Poznaniu i innymi orkiestrami, zespół wykonywał takie dzieła wokalno-instrumentalne, jak: Requiem W. A. Mozarta, IX Symfonię L. van Beethovena, Victoria W. Kilara, Quo Vadis F. Nowowiejskiego, Carmina Burana C. Orffa, czy Veni Creator K. Szymanowskiego.
W programie:
Exultate justi – Loodovico Grossi da Viadana
Glow – Eric Whitacre
Ubi caritas – Ola Gjeilo
Służyłem u pana – opr. muz. Włodzimierz Sołtysik
The Ground – Ola Gjeilo
Earth song – Frank Ticheli
Flight Song – Kim André Arnesen
Serduszko puka – opr. Maciej Kubacki
Jabberwocky – Sam Pottle
Wystąpią:
Poznański chór Polihymnia
Kamil Wicenciak – akompaniament
Zuzanna Marjakova – dyrygent
Tomasz Dzięcioł – dyrygent
Miejsce: hol starego gmachu

19:30 i 21:00 WYKŁAD: Detektywistyczna historia średniowiecznych rzeźb z Pomorza Zachodniego Tuż po II wojnie światowej do kolekcji MNP włączono średniowieczne zabytki przywiezione tu z Pomorza Zachodniego: figury dwóch tryptyków i trzy pojedyncze rzeźby. Jaka jest ich historia? Jakie były okoliczności ich odnalezienia? I dlaczego trafiły właśnie do Poznania? Na to pytanie odpowiada dr Patrycja Łobodzińska w muzealnej nowości wydawniczej pt. „Średniowieczne rzeźby z Pomorza Zachodniego w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu”. Podczas prelekcji w Galerii Sztuki Średniowiecznej kuratorka przybliży słuchaczom tę detektywistyczną historię.
Prowadzenie: dr Patrycja Łobodzińska (Galeria Sztuki Średniowiecznej)
Miejsce: Galeria Sztuki Średniowiecznej, parter starego gmachu

19:30, 20:30 i 21:30 KONCERT: Obraz i dźwięk Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu trio smyczkowego.
W programie:
A. Vivaldi – Cztery pory roku, Wiosna
A. Vivaldi – Sonata Da Camera A Tre No.6
H. Purcell – Trumpet Tune
H. Purcell – Trumpet Voluntary
J.S.Bach – Aria na strunie G
J.S.Bach – Jesu, Joy of Man’s Desiring
Wystąpią:
Bartłomiej Skorobohaty – skrzypce
Iwona John-Skorobohata – skrzypce
Andrzej Nowicki – wiolonczela
Miejsce: sala sztuki hiszpańskiej XVI–XVIII w., I piętro starego gmachu

20:00, 21:00 i 22:00 SPOTKANIE: Obraz i słowo Jak słowo wpływa na obraz? Punktem wyjścia dla tej refleksji będzie dzieło Friedricha Prellera „Odyseusz i Nauzykaa” (1864). Czytanie szóstej pieśni „Odysei” Homera pozwoli odpowiedzieć na to pytanie, a poprzedzająca je krótka prelekcja, wyjaśni kontekst korespondujących ze sobą sztuk.
Prowadzenie: Kinga Sibilska (Dział Edukacji)
Czytają: Barbara Górecka, Wojciech Jenerałek, Paweł Oses, Agata Rosiak-Kaczmarek, Kinga Sibilska (MNP)
Miejsce: sala sztuki niemieckiej XIX wieku, piętro starego gmachu

23:00 OPROWADZANIE: Arcydzieła Galerii Malarstwa i Rzeźby
Prowadzenie: Zuzanna Sokołowska (Dział Edukacji)
Zbiórka: hol starego gmachu (przy schodach)

__

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

Muzeum Sztuk Użytkowych czeka na Państwa, proponując odkrywanie tamtejszych eksponatów – w tym skarbów ukrytych w ekspozycyjnych szufladach! Czekają też nasi kuratorzy i edukatorka, gotowi podzielić się najciekawszymi historiami o naszych obiektach, a także materiały edukacyjne – do oglądania, słuchania i… wąchania.

Będzie to również okazja do zobaczenia dwóch wystaw czasowych:

„Precjoza. Spektakularne Zakupy Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu”

https://mnp.art.pl/wp-content/uploads/2024/04/precjoza_plansza-002.jpg

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu jest jedyną instytucją muzealną w Polsce gromadzącą i prezentującą tylko sztukę użytkową. Chcąc utrzymać unikatowy charakter zbioru i ekspozycji, dbamy o wszechstronny rozwój kolekcji, pozyskując do niej kolejne obiekty. Prezentujemy 17 dzieł sztuki zakupionych do kolekcji w 2023 r. dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to pięć dzieł złotnictwa norymberskiego, uzupełniających typologicznie istniejący zbiór paradnych naczyń nowożytnych, jeden przykład empirowego jubilerstwa francuskiego oraz jedenaście wyrobów powstałych u początku działania Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni. Ceramiczne obiekty są dowodem pionierskich działań pierwszej europejskiej manufaktury porcelany, począwszy od kopiowania wyrobów azjatyckich, aż do ukształtowania się własnego repertuaru form.

 „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. SILVA RERUM” https://mnp.art.pl/wp-content/uploads/2023/09/BANNER_1650x850zmniejszony.png

Zapraszamy na ostatni dzień trwania wystawy! To szesnasta i do tej pory największa ekspozycja sreber z Funduszu Obrony Narodowej (FON). Fundusz utworzono na mocy dekretu Prezydenta RP z 9 kwietnia 1936 r. w celu pozyskania dodatkowych środków na dozbrojenie armii w obliczu zagrożenia ze strony hitlerowskich Niemiec. Silva rerum, czyli dosłownie „las rzeczy”, to prezentacja bogactwa i różnorodności przedmiotów przekazanych przez Naród, składających się na „srebrny” skarb FON.

 

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

Wróć do Ratusza!

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej konserwacją i remontem, udostępniamy Państwu piwnice i parter Ratusza. Zapraszamy do zwiedzania nowej stałej ekspozycji pt. „Poznań przed Quadro”. Na tę okazję w ratuszowej Kawiarence urządzimy również kameralne kino i zaprezentujemy w nim filmy opowiadające o Ratuszu i naszym mieście.

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

17:30, 19:30 i 21:30 SPOTKANIE: Musica Wartenbergensis – od XVIII-wiecznego rękopisu do muzycznego doświadczenia Jaką drogę przechodzi muzyka, by ze starego rękopisu muzycznego, który jest jedynie przepisem na utwór stać się żywym dźwiękiem? Podczas spotkania opowiemy o tym zazwyczaj niedostępnym dla słuchacza procesie, którego etapy zobrazowane zostaną nie tylko słowem, ale także muzyką na żywo. Wystąpią: Michał Grześkowiak – skrzypce (instrument Guadagniniego z kolekcji MIM) i Monika Woźniak – klawesyn Wykład: Patryk Frankowski, Olga Olejniczak (MIM) Miejsce: Sala Kameralna im. Marcin Groblicza

17:00 i 19:00 WARSZTATY: W pracowni muzycznego skryptora (dla rodzin z dziećmi 7–12 lat) Poznajcie tajemnice XVIII-wiecznych rękopisów muzycznych… Skąd brał się papier, a skąd atrament? Jak wyglądał zapis muzyczny tych czasów? Stwórzcie własną kartkę papieru czerpanego i przygotujcie atrament według prastarej receptury! Prowadzenie: Ludwika Kaczmarek (MIM), Aleksandra Kwiatkowska (Pracownia Konserwacji Papieru i Skóry MNP)
Miejsce: sala edukacyjna
Zapisy: tel. 61 852 08 57 (liczba miejsc ograniczona)

Wnętrze MIM. Sala z renesansowymi instrumentami dętymi drewnianymi.

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

W programie m.in. pokaz repliki samochodu pancernego Ford Tfc z wojny polsko-bolszewickiej, możliwość sfotografowania się z wykorzystaniem dawnych mundurów, prezentacja multimedialna związana z 80. rocznicą bitwy o Monte Cassino.

WARSZTATY dla dzieci i młodzieży: 17:15 Pokaz replik dawnej broni czarnoprochowej Prowadzenie: dr Wojciech Lorek (WMW)

19:00 Pokaz replik broni strzeleckiej z II wojny światowej Prowadzenie: dr Wojciech Lorek (WMW)

OPROWADZANIA: 18:00 Symbole patriotyczne Prowadzenie: Alina Sokołowska (WMW)

20:00 Tropem żołnierskiej mody Prowadzenie: Anna Szukalska-Kuś (WMW)

22:00 Tajemnice dawnej broni Prowadzenie: dr Wojciech Lorek (WMW)

00:00 Pocisk kontra pancerz Prowadzenie: dr Leszek Rościszewski (WMW)

Może być zdjęciem przedstawiającym biżuteria

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów chcemy zaakcentować dwie szczególne okazje – rocznice wizyt Henryka Sienkiewicza (125 lat) i Ignacego Jana Paderewskiego (100 lat) w pałacu w Śmiełowie. O każdej pełnej godzinie możliwe będzie zwiedzenie pałacu (w tym miejsc na co dzień niedostępnych!), przewidziana jest również strefa rekreacyjno-gastronomiczna. Uwaga! bezpłatny autobus: JAROCIN (16:20 i 19:20) – ŻERKÓW (16:40 i 19:40) – ŚMIEŁÓW (16:50 i 19:50)

SPOTKANIA I WYDARZENIA:

17:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00 OPROWADZANIA – zwiedzanie pałacu z przewodnikiem

17:00 OPROWADZANIE dla dzieci: Pałac pełen tajemnic

17:30 KONCERT: Muzyczne pamiątki z dalekich podróży Recital altówkowo-fortepianowy złożony z oryginalnych melodii oraz utworów, muzyczne wspomnienia od nostalgicznej Irlandii, poprzez środkową Europę, Skandynawię, gorącą Argentynę, aż po Gruzję i Armenię! Wystąpią: Joanna Błażej-Łukasik – fortepian i Paweł Łukasik – altówka

19:00 KONCERT: Muzyka od renesansu do folku Wystąpi: polsko-hiszpański zespół Liarman

21:00 FILM: „W pustyni i w puszczy” (2001, 114 minut) Kino pałacowe „pod chmurką” – zapraszamy na leżaki!

23:30 Pokaz fajerwerków

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, oświetlenie i Monticello

Bilet on-line w cenie 2zł dostępny pod linkiem: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

W programie opowieści o dekoracjach dziedzińca przy muzyce, oprowadzania specjalne, spotkanie przy odzyskanych stratach wojennych (dyptyku Mater Dolorosa i Ecce Homo) oraz wieczorny spacer do kaplicy, miejsca spoczynku Izabeli Działyńskiej.

SPOTKANIA I WYDARZENIA:

17:00 OPROWADZANIE dla rodzin: Izabela i ludzie Zwiedzanie zamku z przewodnikiem dla rodzin z dziećmi pt. „Izabela i ludzie”. Prowadzenie: Paulina Broniewska (Dział Edukacji MNP – autorka przewodnika)

17:15 SPOTKANIE: Spacer z widokiem na zamek. Wspomnienia ogrodnika Adama Kubaszewskiego W kreacji Jerzego Szukalskiego

19:00 i 20:00 OPROWADZANIE: Pamiątki z podróży. Odkrywamy tajemnice dekoracji dziedzińca Prowadzenie: Anna Lebowska, Martyna Matczak (Muzeum Zamek w Gołuchowie)

21:00 WYKŁAD: „Mater Dolorosa” i „Ecce Homo”. Odzyskane straty wojenne Prowadzenie: Martyna Łukasiewicz (Galeria Sztuki Europejskiej MNP)

22:00 SPOTKANIE: Nocny spacer do kaplicy Spacer do miejsca spoczynku Izabeli Działyńskiej w 125. rocznicę jej śmierci. Prowadzenie: Paulina Vogt-Wawrzyniak (Muzeum Zamek w Gołuchowie)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję Nocy Muzeów w Muzeum Pałacu w Rogalinie. UWAGA: 18.05 muzeum jest otwarte w godz. 12:00–20:00. Właściwa Noc Muzeów zaczyna się o 16:00.

SPOTKANIA I WYDARZENIA: OPROWADZANIA po wszystkich ekspozycjach oraz ogrodzie i parku. Liczba miejsc ograniczona. Bilety na oprowadzania dostępne wyłącznie na platformie ToBilet.pl (https://tobilet.pl/noc-muzeow2024-oprowadzania-muzeum-palac-w-rogalinie.html). Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 61 813 88 29.

16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00 – korpus główny pałacu

Prowadzenie: Katarzyna Bartosiak, Magdalena Chrapek-Wawrzyniak, dr Katarzyna Janicka, Sylwia Korczak, dr Ewa Leszczyńska, Karolina Małecka (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: westybul pałacu

16:00, 17:00, 18:00, 19:00 – Tajemnicze Zakamarki Pałacu

Prowadzenie: Magdalena Chrapek-Wawrzyniak, Karolina Małecka (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: przed skrzydłem południowym

16:00, 17:00 – galeria malarstwa

Prowadzenie: Sylwia Korczak (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: hol galerii

16:00, 18:00park i ogród

Prowadzenie: Piotr Wilanowski (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: pompa przy skrzydle północnym

16:00, 18:00galeria antenatów i gabinet londyński

Prowadzenie: Karolina Małecka (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: przed skrzydłem północnym

17:00, 19:00powozownia (ok. 30 min)

Prowadzenie: Katarzyna Bartosiak  (Muzeum Pałac w Rogalinie) Zbiórka: przed powozownią



 

DATA

Początek:
18 maja 17:00
Koniec:
19 maja 01:00

Bilety

2 zł (wszystkie oddziały)
Zachęcamy do zakupu biletów on-line: https://tobilet.pl/noc-muzeow-2024-muzeum-narodowego-w-poznaniu-oraz-oddzialy.html

Dodatkowe informacje

Sklepy muzealne czynne w godzinach otwarcia muzeum oferują rabat 50% na część wydawnictw.

Lokalizacja

Aleje Marcinkowskiego 9
Poznań, 61-745 Poland