Otwarci na Sztukę

KIERMASZ DLA PRACOWNIKÓW I PRZYJACIÓŁ MUZEUM NARODOWEGO W POZNANIU

Piątek, 25.03.2022r., godz. 10.00 – 15.00

1. Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Otwarci na Sztukę
2. Tytuł wydarzenia: Ręko – DZIEŁO dla Ukrainy
3. Miejsce wydarzenia: p. 28 w budynku MNP, Poznań, wejście od ul. Ludgardy
4. Data wydarzenia: 25.03.2022r., piątek

Opis wydarzenia:

Kiermasz ma na celu zebranie środków finansowych na wsparcie mieszkańców Ukrainy dotkniętych agresją rosyjską. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie wpłacony na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Prosimy pracowników MNP oraz osoby z naszego kręgu przyjaciół-artystów o dostarczenie do dnia 24 marca, do p. 28 w budynku Gmachu Głównego, (wejście od ul. Ludgardy) w godz. 9.00-15.00, wykonany przez siebie przedmiot, rękodzieło, wytwór własny, który osobiście wycenicie i podarujecie na kiermasz.

W dniu 25 marca, każdy pracownik MNP oraz osoby zaprzyjaźnione z MNP będą mogły przyjść i zakupić wybrane przez siebie „dzieło”, w cenie sugerowanej lub wyższej, jako wkład w pomoc finansową dla poszkodowanych w wojnie Ukraińców.

W pokoju 28, kiermasz będzie prowadzony przez członków Stowarzyszenia Otwarci na Sztukę, będących organizatorami kiermaszu: Andrzej Urbanowicz – pomysłodawca, Katarzyna Trawińska, Marzena Prusińska, Wojciech Jenerałek, Justyna Żarczyńska, Paweł Napierała, Katarzyna Sinoracka.

Będą zachowane wymogi sanitarne: maseczka na twarzy.

Prosimy serdecznie o zaangażowanie się w tworzenie własnego DZIEŁA na kiermasz! Każdy rodzaj daru jest cenny… bezcenny. Chcemy POMÓC mieszkańcom Ukrainy w takiej formie, jaka będzie najbardziej potrzebna w danym momencie, a wierzymy, że polskie organizacje humanitarne najlepiej znają potrzeby pokrzywdzonych w tej bezlitosnej wojnie.

Zbiórkę prowadzimy także na portalu siepomaga.pl. pod egidą PAH. Link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/reko-dzielo

Telefon kontaktowy:

Katarzyna Trawińska 725 270 096

Marzena Prusińska: 504 343 648

W listopadzie 2021 r. z inicjatywy pracowników muzeum, zostało powołane do życia nowe Stowarzyszenie „Otwarci na Sztukę”.
Celem działalności Stowarzyszenia jest wspieranie działań i pomysłów pracowników Muzeum i członków Stowarzyszenia. Pozyskujemy dodatkowe środki na projekty muzealne pracowników muzeum i członków stowarzyszenia. Zapraszamy do Stowarzyszenia wszystkich, gdyż będzie to forum wspierania ciekawych projektów, dzielenia się wiedzą i zdobywania doświadczenia w różnych obszarach, jak mówi Katarzyna Trawińska, która pełni funkcję Sekretarza Stowarzyszenia.

Główne cele Stowarzyszenia to:

  • upowszechnianie i promocja kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspieranie instytucji kultury, w szczególności Muzeum Narodowego w Poznaniu;
  • wykorzystanie potencjału i zasobów instytucji kultury, w szczególności Muzeum Narodowego w Poznaniu, na rzecz realizacji projektów i wydarzeń kulturalnych.

Formularz wniosku o przyjęcie do Stowarzyszenia znajduje się poniżej:

Deklaracja – wniosek o przyjęcie

Prezesem został Wojciech Jenerałek, a rolę vice-prezesa pełni dr Paweł Napierała.

Telefon kontaktowy: 602 216 557

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie „Otwarci na Sztukę”
Muzeum Narodowe w Poznaniu
Aleje Marcinkowskiego 9
61-745 Poznań
NIP: 7792532548
nr konta: 26 1140 2004 0000 3902 8192 3940
KRS: 0000933185

Statut stowarzyszenia „Otwarci na Sztukę”