Edukacja - młodzież, dorośli, seniorzy

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu

Zachęcamy do skorzystania z oprowadzania przez przewodnika po Muzeum Sztuk Użytkowych.  Pełen ciekawostek spacer  w przystępny sposób przybliży historię niezwykłych przedmiotów z dalekiej i bliskiej przeszłości.

TERMINY
od wtorku do piątku w godzinach otwarcia muzeum dla publiczności
– czas trwania: ok. 60 min.

KOSZT
• 120 zł (od grupy)
+ bilety wstępu na ekspozycję: 20 zł (normalny) / 13 zł (ulgowy) / 1 zł (młodzież ucząca się)
– wielkość grupy: do 25 osób (w przypadku liczniejszej grupy jest ona dzielona na mniejsze – każda grupa ponosi koszt oprowadzania)
– w przypadku oprowadzania po wystawach czasowych obowiązuje osobny cennik biletów wstępu

ZAPISY
– tel.: 725 270 076 (Aleksandra Nieścioruk, edukacja MSU)
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
– Rezerwacja terminu nie jest konieczna w przypadku samodzielnego oprowadzania – należy jednak wcześniej uprzedzić edukatorkę pod wskazanym numerem.

REGULAMIN OPROWADZANIA
– Spacery prowadzone są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego. Przed złożeniem zamówienia prosimy o zapoznanie się z ofertą tematów.
– Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionym wcześniej oprowadzaniu, prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie tel.: 725 270 076
– Uczniowie powinni zabrać ze sobą legitymacje szkolne.
– Pracownik Działu Edukacji oczekuje na umówione grupy o wyznaczonej godzinie w holu głównym Muzeum (w okolicy kasy).
– Prosimy o przestrzeganie punktualności. Oprowadzanie z grupą spóźnioną ponad 15 min może zostać skrócone lub odwołane.
– W Muzeum można zachowywać się swobodnie, ale tak, aby nie przeszkadzać innym zwiedzającym oraz nie stwarzać zagrożenia dla eksponatów: należy poruszać się spokojnie; stosować się do próśb osoby prowadzącej oraz zachować względną ciszę.
– W przypadku grup szkolnych / młodzieży: opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności podczas oprowadzania.
– W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
– Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie muzeum, obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

Sztuka Codzienności to umiejętność celebrowania życia zanurzenie się w pięknie powtarzalności i przemiana zwykłych aktywności w niezwykłe doświadczenia.

Możemy nauczyć Cię tej sztuki podczas cyklu wykładów o przedmiotach, które od wieków wnoszą piękno do codziennego życia.

Wzbogaćmy naszą codzienność z zainteresowaniem przyglądając się przeszłości i uważnie obserwując teraźniejszość.

 

28.10.2023, sobota, godz. 13:00
Nie wszystek umrę – projektowanie śmierci / prowadzenie: Aleksandra Podżorska
„To świństwo lekceważyć czyjeś uczucia estetyczne tylko dlatego, że umarł” – pisał Marcin Wicha w książce „Jak przestałem kochać design”. Jak z tematem śmierci radzą sobie współcześni projektanci? Czy w obliczu ostateczności jesteśmy skazani – niczym Wicha szukający urny dla swojego Ojca – na rozwiązania przypominające „skrzyżowanie greckiej wazy i chińskiego termosu”?
03.12.2023, sobota, godz. 13:00(zmiana daty z 09.12.2023!)
Kosmiczny Rabanne / prowadzenie: Marianna Czerwińska
Futurystyczna moda najsilniej zabłysnęła w latach. 60. XX w.  Jednym z przedstawicieli future couture był niedawno zmarły Paco Rabanne.  Na wykładzie zaprezentujemy suknię projektanta z naszych zbiorów. Będzie połyskująco, plastikowo, cekinowo i kosmicznie!
13.01.2024, sobota, godz. 13:00
Niecodzienne, czyli o kilku ekstrawaganckich przedmiotach / prowadzenie: Michał Błaszczyński
Zdarza się tak, że jakiś codziennie używany przedmiot niemal z dnia na dzień wychodzi z użytku. Mija jedno pokolenie, a to, co wydawało się nieodzowne staje niepotrzebne. Czasem takie przedmioty trafiają do muzeów… Właśnie o takich codziennych – już niecodziennych „klunkrach” opowiemy.
10.02.2024, sobota, godz. 13:00
Tea o’clock / prowadzenie: Karolina Aszurkiewicz
Czy istnieje idealny czas aby napić się herbaty i dlaczego jest to dokładnie piąta po południu? Czy istnieje idealne miejsce aby napić się herbaty i dlaczego jest to wyłożony matami pawilon? Czy istnieje idealne naczynie do picia herbaty i dlaczego jest to ceramiczna czarka pochodząca z Chin?  A może na herbatę zawsze jest czas i miejsce, a liczy się to z kim ją pijemy?
Spotkanie o naczyniach i sprzętach wykorzystywanych przez wieki do przyrządzania jednego z najpopularniejszych na świecie naparów.
02.03.2024, sobota, godz. 13:00
Modowi Buntownicy / prowadzenie: Marianna Czerwińska
Pierwszymi byli Adam i Ewa – to z ich nieposłuszeństwa powstała moda. Po nich było wielu innych. Na wykładzie pokażemy buntownicze oblicza ubrań z naszego muzealnego magazynu i światowych wybiegów. Pamiętajmy, że bunt niejedno ma imię…
20.04.2024, sobota, 13:00
Sztuka używania soli, czyli rzecz o solniczkach / prowadzenie: Renata Sobczak-Jaskulska
Najsłynniejszą solniczką świata jest wysmakowana manierystyczna rzeźba z niewielkim wgłębieniem – czareczką na sól, wykonana ze złota przez Benvenuto Celliniego na zamówienie króla Francji Franciszka I. W zbiorach Muzeum Sztuk Użytkowych tak cennych obiektów nie ma, ale i te, które eksponowane są na stałej ekspozycji opowiadają pasjonującą historię o różnorodności form, kształtów i dekoracyjności tych, niezbędnych dla dobrego smaku naczyń, już od epoki renesansu począwszy. Licznych przykładów dostarczą też inne zbiory.
11.05.2024, sobota, godz. 13:00
Made in Japan: Miyagawa Kōzan / prowadzenie: Karolina Aszurkiewicz
Japonia, Jokohama, rok 1870  – do nowo otwartego, nastawionego na kontakty z Zachodem portu, przybywa 28-letni ceramik, chcący zdobyć sławę w kraju i za granicą. Jeszcze nie wie, że w przeciągu kilkunastu lat jego marzenie się spełni – zdobędzie uznanie samego cesarza i wymagających europejskich klientów.
Niezwykła opowieść o artyście, zmagającym się z ograniczeniami ceramicznej materii osadzona w Japonii ery Meiji, rozgrywająca się w pełnych splendoru pawilonach wystaw światowych.
KOSZT
 • Bilet wstępu w cenie 10 zł
ZAPISY
 • Na spotkania nie obowiązują zapisy
 

Graphic Concept – edycja „Ciałopozytywni”

Pod nazwą „Graphic Concept” kryje się cykl działań prezentujący Galerię Plakatu i Projektowania Graficznego w przestrzeni Muzeum Sztuk Użytkowych. W tym roku będziemy ciałopozytywni – przyjrzymy się dogłębnie tematyce ciała w sztuce projektowania graficznego.

 

14 PAŹDZIERNIKA / SOBOTA 13:00
Graphic Concept: Grafika zdrowego rozsądku / wykład Barbary Góreckiej
Ten gwóźdź kiedyś cię skaleczy – brzmi tytuł plakatu Krzysztofa Lenka zaprojektowanego w 1967 roku. Tradycja polskiego projektowania komunikatów z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy sięga jednak dużo wcześniej. Już w latach 30. XX w. opracowano specjalny zbiór zasad dla projektantów i doceniono walor plastyczny kompozycji tworzonych w celu propagowania poprawy warunków panujących w zakładach pracy. Ich wysoki poziom artystyczny został zauważony na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937 roku. Wraz z hasłem „grafika zdrowego rozsądku” ukutym w latach 60. XX wieku przez Zbigniewa Waszewskiego, kierownika Redakcji BHP Wydawnictwa Artystyczno-Graficznego, kontynuowano proces projektowania plakatów mających na celu ochronę ludzkiego ciała przed wypadkiem, kalectwem czy nałogami. Wykład zwieńczy przegląd współczesnych plakatów o tej tematyce.
4 LISTOPADA / SOBOTA 13:00
Graphic Concept: Kiedy ciało budzi strach i niepokój? / wykład Aleksandry Pietrzak
We współczesnym świecie, zdominowanym przez obrazy i informacje, zapamiętujemy jedynie wycinki rzeczywistości. Współczucie i współodczuwanie słabną, jak zauważyła Susan Sontag, wskutek bierności. Jak więc opowiadać o cierpieniu? Czy istnieją sposoby na odmitologizowanie wizerunków choroby oraz śmierci? Na te pytania próbują odpowiedzieć sztuki wizualne, a wśród nich projektowanie graficzne. Sprawdźmy więc, w jaki sposób artyści i artystki opowiadają o tematach tabu w plakacie społecznym, teatralnym czy filmowym. Być może dowiemy się wtedy czegoś więcej o własnej wrażliwości na widok cudzego cierpienia.
Wykład przeznaczony dla osób pełnoletnich. Zawiera przedstawienia nagości, choroby oraz śmierci, które mogą wywołać poczucie dyskomfortu.
2 GRUDNIA / SOBOTA 13:00 (ZMIANA DATY Z 10.12.2023!)
Graphic Concept: O dzieciach i dla dzieci / wykład Barbary Góreckiej
W jaki sposób funkcjonuje obecnie i funkcjonował dawniej wizerunek ciała dziecka w grafice użytkowej? Rozkoszne pulchne niemowlę jest nośnikiem treści wielu reklam, przede wszystkim produktów związanych z pielęgnacją i codziennością małych dzieci. Radośnie bawiące się  maluchy na plakatach o tematyce turystycznej są obietnicą dobrej inwestycji na wyjazd urlopowy. Bywa również, że świadome sięgniecie po postać niedorosłego człowieka nabiera zupełnie innego wymiaru, zyskując znaczenie symboliczne, polityczne, krytyczne czy propagujące postępowanie pożądane społecznie. Ciała w różnym wieku są także obszarem zainteresowań artystek i artystów tworzących dla dzieci oraz młodzieży, stąd na spotkaniu nie zabraknie książek poruszających ten temat.
20 STYCZNIA / SOBOTA 13:00
Graphic Concept: Fabryka snów – ciało przekształcone, wymyślone, odmienione / wykład Anny Grabowskiej-Konwent
Hybrydyczność to ważna cecha opisująca naszą współczesną rzeczywistość, obejmująca wiele dziedzin ludzkiej działalności. Mityczne chimery i hybrydy funkcjonują w świecie sztuki współczesnej  na wiele sposobów m.in. poprzez włączanie różnych dziedzin nauki do sfery działań artystycznych. Czy poszukiwanie nowej formy, dotąd nieznanej i niespotykanej prowadzi do powstania unikatowych prac? Czy przedstawienia te nadal budzą grozę, czy raczej wywołują uśmiech? Na wykładzie prześledzimy przykłady prac artystów projektantów i zobaczymy jakim przemianom poddawane może być ludzkie ciało w rękach grafików.
3 LUTY / SOBOTA 15:00 (ZMIANA GODZINY)
Graphic Concept: Plakat musi być sexy! / wykład Aleksandry Pietrzak
Plakat już w swoim pierwotnym założeniu powinien być czymś, co kusi. A co przyciąga uwagę lepiej niż naga kobieta? Dominujący język wizualny dyktuje nam w bardzo wyraźny sposób, jak patrzeć na płeć i z czego powinniśmy czerpać przyjemność. Powszechność plakatu, ogromne nakłady oraz jego zasięg mają wpływ na nasze postrzeganie erotyzmu, nagości oraz ciała w ogóle. Warto więc zadać pytanie, w jaki sposób wizualny język projektowania graficznego wpływa na uprzedmiotowienie ciał, glamoryzację przemocy, konsumpcjonizm i czy posiada zbawienną moc transgresji.
Wykład przeznaczony dla osób pełnoletnich. Zawiera przedstawienia nagości, które mogą wywołać poczucie dyskomfortu.
24 MARCA / NIEDZIELA 13:00
Graphic Concept: Chcę, pragnę, potrzebuję – luksus i moda / wykład Anny Grabowskiej-Konwent
Plakat reklamowy od początku istnienia zachęcał do posiadania konkretnego produktu. Graficy projektanci, wykorzystując rozmaite techniki tj. fotografia, rysunek, malarstwo, fotomontaż, kolaż, szukają drogi dotarcia do odbiorcy. Tworzone przez nich obrazy, szczególnie te dotyczące mody i innych produktów luksusowych często wykorzystują motyw ludzkiego wizerunku i ciała lub tylko jego fragmentów. W jaki sposób uruchamiane są ciągi skojarzeń? Co przyciąga naszą uwagę? W jaki sposób cielesność w obrazie działa na naszą wyobraźnię? Na przykładach wybranych prac spróbujemy poszukać odpowiedzi.
6 KWIETNIA / SOBOTA 13:00
Graphic Concept: Decydujące starcie. Obcość, inność i odmienność w sztuce plakatu  / wykład Aleksandry Pietrzak
Czy plakat ma szansę opowiadać o sprawach trudnych i skomplikowanych w taki sposób, aby uniknąć zarzutów o powierzchowność? Czy projektowanie graficzne może zawęzić bądź poszerzyć granice naszego poznania? Język plakatu z konieczności używa uproszczeń, a stąd już niedaleka droga do myślenia stereotypami — na przykład tymi związanymi z rasą czy płcią. Na wybranych przykładach zobaczymy, jak za pomocą korporalnych szyfrów można nacechować wyobrażenia o Innym, zanim go jeszcze poznamy.
Wykład przeznaczony dla osób pełnoletnich. Zawiera przedstawienia nagości bądź przemocy, które mogą wywołać poczucie dyskomfortu.
8 CZERWCA / SOBOTA 13:00 (ZMIANA DATY Z 18.05!)
Graphic Concept: Role społeczne w sztuce plakatu / wykład Barbary Góreckiej
Role społeczne pełnione w rodzinie mają swój wyraźnie nakreślony obszar ikonograficzny w plakacie i innych dziedzinach projektowania graficznego, niekoniecznie są one jednak odbiciem rzeczywistości. Czy zawsze matka bywa szczęśliwa i spełniona w macierzyństwie? W jaki sposób rysował się kiedyś i rysuje obecnie portret ojca? Wykład poświęcony zostanie rodzinie i jej różnorodnym odcieniom obecnym między innymi w plakacie o tematyce społecznej, reklamowej czy turystycznej, a także szeroko rozumianej grafice wydawniczej – książka ilustrowana, rysunek prasowy.
KOSZT
 • Bilet wstępu w cenie 10 zł
ZAPISY
 • Na spotkania nie obowiązują zapisy

Nieśpieszne, ale dynamiczne, spokojne, ale pełne energii – to piątkowe spacery w Muzeum Sztuk Użytkowych. Serdecznie zapraszamy w piątkowe wieczory na przechadzki po naszych salach. Ścieżki tych wędrówek zaplanowane są po bardzo nieoczywistych szlakach. Eksponaty, które będziemy wspólnie mijać, odkryją swoje tajemnice, pozwolą się poznać z nieco innej strony, przeniosą nas w przeszłość, byśmy mogli na nowo spojrzeć na teraźniejszość.

13.10.2023, godz. 18:00
Pechowa Trasa / prowadzenie: Aleksandra Nieścioruk
Podczas spaceru w Piątek Trzynastego zaprezentujemy Wam przegląd pechowych pomysłów, które nie przetrwały próby czasu… Przyjrzymy się przedmiotom, które z obiektów pożądania stały się przedmiotem kpin, kontrowersji i konsternacji. Przekonamy się też, że to, co kosztowne, nie zawsze jest tożsame z tym, co ponadczasowe.
08.12.2023,  godz. 17:00
Z morskich odmętów / prowadzenie: Renata Sobczak-Jaskulska
Korale, perły, macica perłowa, muszle, szylkret – te materiały stosowane do wyrobu i dekoracji rozmaitych kosztowności łączy to, że są surowcami pozyskiwanymi z fauny morskiej.
Bywa, że oglądając eksponaty z nich wykonane, nie zwracamy uwagi na ich pochodzenie z morskich głębin – tymczasem my podczas spaceru poszukamy obiektów, które wykreowano z użyciem skarbów z morza.
05.01.2024,  godz. 18:00
Studio Relax / prowadzenie: Karolina Aszurkiewicz
Piątek to wyczekiwany przez wielu weekendu początek! Podczas nieśpiesznego spaceru przez ekspozycję, skupimy się na tym, co w piątkowym popołudniu najlepsze – przejdziemy szlakiem obiektów związanych z odpoczynkiem, relaksem i odprężeniem.
16.02.2024, godz. 18:00
Walentynkowe Spotkanie Specjalne: Rokokowy Kurs Uwodzenia / prowadzenie: Aleksandra Nieścioruk
Chcesz wynieść sztukę flirtu na zupełnie nowy poziom, ale brak Ci inspiracji?
Pomocną dłoń oferuje rokokowa szkoła uwodzenia!  Zapewniamy, że osiemnastowieczny język muszek i wachlarzy doskonale sprawdzi się również podczas świętowania tegorocznych walentynek. Wszyscy zainteresowani przekonają się, że romantyczna komunikacja może odbywać się bez dotyku i słów…
Szczególnie gorąco zapraszamy pary i tych, którzy podryw życia mają dopiero przed sobą!
08.03.2024, godz. 18:00
Skóra, w której żyję / prowadzenie:  Aleksandra Podżorska
Ciało – święte, grzeszne, przeklęte, dyscyplinowane, poddawane przyjemności, cierpiące, chore, martwe, pełne życia, odbite w lustrach i spojrzeniach innych, nieprzyzwoite, boskie, pożądane, wyśmiewane. O wszystkich jego obliczach porozmawiamy przyglądając się ciałopozytywnym i ciałonegatywnym obiektom z naszej muzealnej kolekcji.
12.04.2024, godz. 18:00
Usiądź wygodnie. Skąd wzięło się krzesło? / prowadzenie: Michał Błaszczyński
Siadanie jest czynnością o której myślimy dopiero wtedy, gdy nie mamy gdzie lub na czym usiąść. Trudno sobie wyobrazić, że w dzisiejszych czasach siadalibyśmy na ziemi czy podłodze – a przecież był to pierwotny sposób siadania… Chciałoby się za pytać „i komu to przeszkadzało”? Kiedy wstaliśmy z ziemi i usiedliśmy na krzesłach?  Kiedy i jak ważne stało się kto, kiedy i na czym siada?
10.05.2024, godz. 18:00
Spacer w poszukiwaniu smoków i jednorożców / prowadzenie: Marianna Czerwińska
Jak to nie istnieją, skoro istnieją? Przecież mieszkają w naszym muzeum! I nie są to tylko smoki i jednorożce… Maleńkie i wielkie, ukryte i reprezentacyjne zwierzęta fantastyczne rozgościły się u nas na dobre.

 

KOSZT

Bilet wstępu na ekspozycję

ZAPISY

Rezerwacje miejsc na spotkania przyjmowane są telefonicznie – start zapisów na dwa tygodnie przez planowanym spotkaniem. Zapisy prowadzimy w godzinach 11:00-16:00 od wtorku do niedzieli pod numerem 61 85 68 075. Liczba miejsc ograniczona do 25 osób. Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia chętnych w przypadku braku wolnych miejsc.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
 • Obecność na spotkaniu jest możliwa wyłącznie na podstawie wcześniejszego zapisu
 • Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o niezwłoczną informację.
 • W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
 • Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu, obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

„Czwartki dla seniorów” to cykl wędrówek zaprojektowany z myślą o publiczności w wieku 60+, ale otwarty na każdą grupę wiekową. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych zwiedzających – nieśpieszne tempo zwiedzania i przyjazne dla osób starszych godziny spacerów.

Spotkania odbywają się w wybrane czwartki o godzinie 12:00 w różnych oddziałach Muzeum Narodowego w Poznaniu – w Muzeum Sztuk Użytkowych, w Galerii Malarstwa i Rzeźby, a od tego roku (2024) także w Muzeum Instrumentów Muzycznych. Poniżej prezentujemy tematy i terminy spotkań, które mają miejsce w naszym oddziale.

16.11.2023, godz. 12:00
Głębia talerza / prowadzenie: Karolina Aszurkiewicz
Mogą być obiadowe i deserowe, porcelanowe i metalowe, dekoracyjne i użytkowe, a także głębokie… choć czy w porównaniu z misami nie wydają się płytkie? Spotkanie dookoła najbliższego nam naczynia – talerza. Podczas spaceru przyjrzymy się muzealnym talerzom i spróbujemy dotrzeć do ich głębi kryjącej się, za tylko z pozoru, płaską fasadą.
14.12.2023, godz. 12:00
Wszystko naj! 10 najbardziej wyjątkowych przedmiotów z kolekcji Muzeum Sztuk Użytkowych/ prowadzenie: Michał Błaszczyński
Może największy, najcięższy, najmniejszy, najstraszniejszy albo jeszcze inny „naj” przedmiot stanie się bohaterem tego czwartku?  Wszystko zależy od publiczności!
18.01.2024, 12:00
A słowo sztuką się stało / prowadzenie: Aleksandra Podżorska
Kultura europejska opiera się na dwóch filarach: Biblii i mitologii. W trakcie styczniowego spotkania wyruszymy szlakiem obiektów z naszej muzealnej kolekcji, które materializują w sobie słowa Pisma Świętego. Przyjrzymy się nie tylko średniowiecznym witrażom czy barokowym kropielnicom, ale też współczesnym realizacjom, w których biblijne opowieści nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.
29.02.2024, godz. 12:00
Akcesoria wytwornej damy i eleganckiego gentlemana w srebrach FON / prowadzenie: Renata Sobczak-Jaskulska
Ekspozycja zatytułowana Silva rerum, czyli dosłownie „las rzeczy”, to prezentacja bogactwa
i różnorodności przedmiotów składających się na srebrny skarb FON. Tytułowy „las rzeczy” tworzą artystyczne i użytkowe przedmioty ze srebra, które tylko zrządzeniem historii przetrwały do naszych czasów – miały wszak być przetopione – by opowiedzieć o brutalnie przerwanej epoce i ludziach.
My widzimy w nich też przedmioty funkcjonalne, zaspokajające potrzeby tak użytkowe, jak i estetyczne ich właścicieli, będące elementami dawnego życia codziennego. Dziś są one zatem świadectwem wysokiego poziomu kultury materialnej i duchowej dawnej Polski i Polaków.
14.03.2024, godz. 12:00
Podróż pięciu zmysłów / prowadzenie: Aleksandra Nieścioruk
Doświadczmy wspólnie sztuki wszystkimi zmysłami! Specjalnie dla Was z muzealnej gabloty wydobędziemy smaki sarmackiej kuchni oraz zapachy rokoka. Dotkniemy też razem różnych faktur ceramiki, porównamy lekkość jedwabiu z ciepłem wełny i wsłuchamy się w śpiew porcelany.
 04.04.2024, godz. 12:00
Mitologiczne Metamorfozy / prowadzenie: Aleksandra Podżorska
Kultura europejska opiera się na dwóch filarach: Biblii i mitologii. W trakcie kwietniowego spotkania wyruszymy szlakiem obiektów z naszej muzealnej kolekcji, które odwołują się do kultury antyku. Stulecie wydania książki „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian” (1924) Jana Parandowskiego będzie idealną okazją do ponownego zanurzenia się w lekturze i dostrzeżenia, że jest ona kluczem do zrozumienia nie tylko dzieł dawnych, ale i współczesnych.
06.06.2024, godz. 12:00
Wytęż wzrok / prowadzenie: Marianna Czerwińska
Maleńki złoty jeżyk czeka na Ciebie! Obejrzymy wspólnie detale i szczegóły, które podczas zwykłej wizyty w muzeum mogą umknąć. Jeśli chcesz zobaczyć, to czego w muzeum na co dzień nie dostrzeżesz, a potem zaimponować rodzinie czy znajomym, to polecamy właśnie ten spacer! Jeśli możesz i chcesz – koniecznie przyjdź z małą wnuczką lub wnukiem!
KOSZT

Bilet wstępu na ekspozycję

ZAPISY

Rezerwacje miejsc na spotkania przyjmowane są telefonicznie – start zapisów na dwa tygodnie przez planowanym spotkaniem. Zapisy prowadzimy w godzinach 11:00-16:00 od wtorku do niedzieli pod numerem 61 85 68 075. Liczba miejsc ograniczona do 25 osób. Muzeum zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia chętnych w przypadku braku wolnych miejsc.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
 • Obecność na spotkaniu jest możliwa wyłącznie na podstawie wcześniejszego zapisu
 • Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o niezwłoczną informację.
 • W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
 • Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu, obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.
 

Kliknij tutaj, aby zmienić ten tekst